OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29 grudnia 2019

 1. Dzisiaj wpatrujemy się w Świętą Rodzinę z Nazaretu i prosimy, aby opiekowała się naszym Zgromadzeniem Misjonarzy Świętej Rodziny i naszymi rodzinami. Niech obdarza nas potrzebnymi łaskami i uczy życia ubogiego czyli życia „u Boga” w zaufaniu i pełnieniu woli Bożej.
 2. We wtorek zakończenie Starego Roku. Nabożeństwo przebłagalno – dziękczynne o godz. 1800 i następnie Msza św. Serdecznie zapraszamy Parafian i Gości.
 3. W środę Nowy Rok – Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o pokój. Msze św. jak w niedzielę.
 4. W tym tygodniu jeszcze obchodzimy: w czwartek wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu B. i DK. oraz I Czwartek, I Piątek i I Sobotę miesiąca.
 5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 w intencji powołań i za powołanych.
 6. W piątek z racji kolędy nie będzie odwiedzin chorych. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1800.
 7. W sobotę Nabożeństwo wynagradzające za grzechy do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 1730.
 8. Dziękujemy całej asyście za uczestnictwo w Pasterce, a szczególnie orkiestrze, scholii „Mixtura” oraz dzieciom i nauczycielom ze szkoły podstawowej z Wiktorówka przedstawiającym jasełka. Szczególne podziękowania dla osób, które przygotowały żywą szopkę. Niech Święta Rodzina obdarza wszelkimi łaskami.
 9. Przypominamy, że 1 stycznia na Mszy św. o godz. 1000 nastąpi poświęcenie nowego paciorka do Różańca Góreckiego. Na tę uroczystość zapraszamy wszystkich „chrzestnych” poszczególnych paciorków, aby wspólnie przeżywać to wydarzenie i móc rozciągnąć cały różaniec w bazylice.
 10. Od poniedziałku kontynuacja kolędy, czyli wizyty duszpasterskiej. Rozpoczęcie o godz. 900. Ofiary z kolędy będą przeznaczone na odnowienie krzyża z kruchty w bazylice i obrazu Matki Bożej ze Studzienki. Prośba, aby zawsze ktoś z Parafian przywiózł i odwiózł księdza. Plan kolędy w nowym roku:
02.01. Piesno Wybudowanie od państwa Pasternackich do państwa Januszewskich
03.01. Walentynowo od państwa Góra i Wiśniewskich do państwa Łosoś Ignacy
04.01. Walentynowo od państwa Gacka, Surma, Giese i Łosoś Zbigniew do państwa Piszczek Stanisław.            
 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej, a w piątek modlitwy za zmarłych o godz. 1800.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 3. W zakrystii można kupić Kalendarz Górecki na 2020r. w cenie 5 zł. Zachęcamy do nabycia.
 4. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.