NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

14 kwietnia 2019

1. Dzisiaj przeżywamy największe i najpiękniejsze Święto w Kościele Powszechnym – Zmartwychwstanie Pańskie. Niech Jezus Zmartwychwstały obdarza nadzieją. Pragnę też wyrazić swoją wdzięczność wszystkim, dzięki którym te święta są tak radosne. Dziękuję kapłanom, którzy tak ofiarnie w ostatnie dni Wielkiego Tygodnia służyli wiernym w konfesjonale. Dziękuję br. Mariuszowi i pani Marioli za dekoracje w bazylice, pani Ani za posprzątanie świątyni, za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i OSP z Wiktorówka za zaciągnięcie warty przy Grobie Pańskim. Dziękuję chórowi pod dyrekcją pani Ewy Dmochewicz za oprawę liturgii Wielkiego Czwartku, scholii za oprawę liturgii Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty, pani organistce oraz orkiestrze za uświetnienie Rezurekcji. Dziękuję pocztom sztandarowym, ministrantom i Mariankom, Towarzystwu Św. Wojciecha, panom niosącym baldachim, apostołom towarzyszącym liturgii Wielkiego Czwartku i klerykowi Jackowi Cieślakowi. Dziękuję również panu Wacławowi Tomaszowi za obwiezienie bryczką do poświęcenia pokarmów. Bóg zapłać Wam wszystkim, drodzy parafianie i pielgrzymi za trwanie na modlitwie w czasie Triduum Paschalnego i za wszelkie ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium. Dzisiaj Msze św. jeszcze o godz. 1000, 1200, 1500 i 1830. Różaniec o godz. 1800.
  2. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. wg. porządku niedzielnego 800, 1000, 1200,1500 i 1830. Różaniec o godz. 1800. Taca przeznaczona jest na uczelnie katolickie w Polsce.
  3. W sobotę o godz. 1000 spotkanie kandydatów do bierzmowania /klasy gimnazjalne/. Obecność obowiązkowa.
  4. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Miłosierdzia. Rozpoczyna ona Tydzień Miłosierdzia. W zakrystii można pobrać tzw. „Torby miłosierdzia” i wypełnione żywnością i chemią gospodarczą, przynieść do zakrystii. Rozdzieli je „Caritas” diecezji bydgoskiej najbardziej potrzebującym.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 1000 Msza św. dziękczynna za Misterium Męki Pańskiej z udziałem aktorów. Jeszcze raz dziękuję wszystkim zaangażowanym w to dzieło, a szczególnie ks. Januszowi Jezuskowi MSF, ks. Markowi Gubernatowi MSF, aktorom, wszystkim współpracownikomnikom, Policji i OSP z Walentynowa i Piesna.
  6. Również w przyszłą niedzielę Dzień Skupienia Rzemieślników. Uroczysta Msza św. z udziałem pocztów sztandarowych i Starszych Cechów o godz. 1200.
  7. W tym tygodniu , od wtorku, ks. Rektor będzie uczestniczył w Kapitule Prowincjalnej. Dlatego w środę i w piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.