24 listopada 2019

1. W tym tygodniu obchodzimy: w sobotę Święto św. Andrzeja Apostoła.
  2. W sobotę o godz. 1000 zbiórka Marianek, ministrantów i kandydatów.
  3. W sobotę Odnowa w Duchu Świętym z Górki Klasztornej zaprasza na Dzień Skupienia. Więcej informacji na plakatach.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent czas oczekiwania na przyjście Pana na końcu czasów i w tajemnicy Bożego Narodzenia. Zachęcamy do duchowego przygotowania przez uczestnictwo w Mszach św. roratnich i spowiedzi świętej. Na Mszy św. o godz. 800 zostaną poświęcone opłatki wigilijne, które będzie można nabyć w zakrystii. Po Mszy św. o godz. 1000 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Prośba o obecność wszystkich.
  5. Odpust parafialny NMP Niepokalanie Poczętej będziemy przeżywali w niedzielę 8 grudnia. Suma odpustowa o godz. 1200, którą odprawi i kazanie wygłosi ks. Piotr Pieniążek, proboszcz z Łobżenicy. Zapraszamy na nią całą asystę.
  6. Przyjmujemy, do końca listopada, na wypominki roczne w zakrystii lub kancelarii. Przy wypominkach prosimy o zaznaczenie godziny wyczytywania 1000 lub 1200.
  7. W zakrystii można jeszcze pobrać tzw. „Torbę miłosierdzia” i napełnioną trwałymi produktami żywnościowymi zwrócić do zakrystii. Caritas rozda je potrzebującym. Za okazaną pomoc serdeczne Bóg zapłać.
  8. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Góreckiej, a w piątek na modlitwy za zmarłych o godz. 1800.
  9. Od pierwszej niedzieli adwentu będzie można zakupić w zakrystii świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom - duże za 15 zł i małe za 6 zł.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Głosu Góreckiego” „Przewodnika Katolickiego” oraz biuletyn ADS „Nadzieja i życie”. W zakrystii  można nabyć Kalendarz Górecki na rok 2019, w cenie 5 zł.
  11. W niedzielę 8 grudnia o godz. 1400 w Szkole Podstawowej w Wiktorówku odbędzie się spotkanie przedświąteczne, na które serdecznie zapraszamy.
  12. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami. Można zakupić m.in. pamiątki Bożonarodzeniowe.
  13. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.