ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

27 października 2019

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękujemy Bogu za to miejsce Jego przebywania i modlitwy i polecamy fundatorów i budowniczych naszej świątyni Bożemu miłosierdziu.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, w piątek Uroczystość Wszystkich Świętych i w sobotę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Przypadają też 1. Piątek i 1. Sobota miesiąca.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe ku czci Matki Bożej do czwartku na godz. 1800 Dzieci przychodzą w poniedziałek, wtorek i czwartek i otrzymują obrazki na pamiątkę uczestnictwa. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Podpisane książeczki z obrazkami proszę by dzieci oddały w zakrystii do przyszłej niedzieli.
  4. Odwiedziny chorych wyjątkowo w czwartek 31 października od godz. 800.
  5. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w bazylice o godz. 800, 1000 i 1200. Po Mszy św. o godz. 1200 procesja na cmentarz, modlitwy za zmarłych i następnie poświęcenie nowych pomników. Jest to też I Piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszy św. o godz. 1000. Nie ma w tym dniu Mszy św. wieczornej. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych.
  6. W sobotę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 700, 1000 i 1830. Jest to też I Sobota Miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające za grzechy do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. o godz. 1000.
  7. Przypominamy o możliwości zyskania odpustu zupełnego ofiarowanego za zmarłych w dniach od 2 do 8 listopada. Warunki ogólne to: intencja zyskania odpustu, stan łaski uświęcającej (gdy grzech ciężki konieczna spowiedź), przyjęta komunia święta, wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i dowolna modlitwa na intencję Ojca świętego, a warunek szczególny to nawiedzenie cmentarza i dowolna modlitwa za zmarłych. Zachęcamy do tej pomocy naszym zmarłym cierpiącym w czyśćcu.
  8. Przyjmujemy na wypominki za zmarłych jednorazowe i roczne w zakrystii lub kancelarii. Przy wypominkach rocznych prosimy o zaznaczenie godziny wyczytywania 1000 lub 1200. Różaniec z wypominkami za zmarłych od 2 do 8 listopada o godz. 1800.
  9. Informujemy, że w tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Przepraszamy.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Głosu Góreckiego” i „Przewodnika Katolickiego”. W zakrystii można nabyć kalendarz górecki na rok 2020 w cenie 5 zł.
  11. Przy cmentarzu ustawiona jest przyczepa na którą prosimy wrzucać tylko liści, które będą wywiezione na kompost. Znicze i inne śmieci prosimy wrzucać do kubłów. Serdecznie dziękujemy za uszanowanie prośby.
  12. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami.
  13. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom i Pielgrzymom życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.