V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

7 kwietnia 2019

1. Dzisiejsza niedziela jest I Niedzielą Męki Pańskiej, dlatego zgodnie z tradycją zasłaniamy krzyże do końca obrzędów Wielkiego Piątku, kiedy to uroczyście odsłaniamy krzyż.
  2. W poniedziałek o godz. 1900 spotkanie dla rodziców dzieci mających rocznicę I Komunii Świętej. Prośba o obecność wszystkich.
  3. We wtorek o godz. 1900 spotkanie dla parafian, którzy nie przyjęli sakramentu bierzmowania we właściwym dla siebie czasie, a pragną to uczynić. Bierzmowanie będzie prawdopodobnie w Górce Klasztornej w czasie wizytacji Ks. Biskupa w niedzielę 23 czerwca.
  4. W piątek 12 kwietnia zapraszamy Parafian i Pielgrzymów na Drogę Krzyżową wokół murów Sanktuarium po Mszy św. wieczornej. Prosimy o zabranie świec. Nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 1800.
  5. W sobotę w naszym Sanktuarium III Misterium Męki Pańskiej. Rozpoczęcie Mszą św. na Placu Objawienia o godz. 1400.
  6. W przyszłą niedzielę – Niedzielę Palmową – rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. Upamiętniamy pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Dlatego przynosimy palmy. Będziemy mogli je też zakupić w sanktuarium. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Przypominamy, że w niedzielę 14 kwietnia, nie będzie Mszy św. o godz. 1500 i nabożeństwa Gorzkich Żali po niej. Msza św. popołudniowa będzie odprawiona na Placu Objawienia o godz. 1400, na rozpoczęcie ostatniego Misterium Męki Pańskiej. Gorzkie Żale będą śpiewane po Mszy św. o godz. 1000. Zapraszamy członków Żywego Różańca na to nabożeństwo.
  7. W dzisiejszą i przyszłą niedzielę, po Mszach św., będą zbierane ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu. Za ofiary serdeczne Bóg zapłać.
  8. W zakrystii można nabyć świece wielkanocne Caritas, tzw. „Paschaliki”, w cenie 12 zł.
  9. Od dzisiejszej niedzieli do Niedzieli Palmowej Marianki i ministranci będą sprzedawać własnoręcznie wykonane kartki świąteczne. Zebrane ofiary są na ich wakacyjny wyjazd.
  10. Ekstremalna Droga Krzyżowa ze Złotowa do Górki Klasztornej będzie w piątek 12 kwietnia. Wyjście o godz. 2200 z kościoła Wniebowzięcia NMP. Szczegóły na plakatach w gablotach.
  11. Dziękujemy Panom Sołtysom, Parafianom i Gminie za pomoc w posprzątaniu terenu wewnątrz i przed Sanktuarium. Niech Matka Boża Górecka wyprasza potrzebne łaski.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Posłańca Świętej Rodziny” i „Przewodnika Katolickiego”.
  13. Przypominamy o zgłoszeniu się w zakrystii lub kancelarii „chrzestnych” Różańca Góreckiego. Pragniemy upamiętnić ich w Sanktuarium.
  14. Zapraszamy serdecznie do naszego sklepiku z dewocjonaliami.
  15. Zapowiedzi przedślubne:
    • Joachim Konrad Konek, cywilnie związany, parafia NMP Niepokalanie Poczętej Górka Klasztorna i Agnieszka Madaj, cywilnie związana, parafia św. Jakuba Większego Gromadno. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między nimi jest zobowiązany w sumieniu zgłosić swoim duszpasterzom.
  16. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.