1. Rozpoczęliśmy czas Adwentu przygotowujący nas na przyjście Pana Jezusa na końcu czasów oraz w tajemnicy Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszamy na Msze św. Roratnie, ku czci Matki Bożej, sprawowane w naszym Sanktuarium o godz. 1830. W tym roku roraty dla dzieci będą w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 1830. W związku z trwającą epidemią koronawirusa prosimy, aby to rodzice zdecydowali czy przyjdą z dzieckiem na Mszę św. do bazyliki /wtedy przychodzimy z lampionem/, czy będą uczestniczyć przez internet. W tym roku dzieci będą robić adwentowy album z rysunkami przedstawiającymi scenę z Ewangelii danego dnia. Na końcu, za wykonany album, będą nagrody. Dorosłych zapraszamy szczególnie w środy i piątki. Będą dla nich głoszone krótkie katechezy o przykazaniach.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto św. Andrzeja Apostoła i w czwartek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Pr.
  3. W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji powołań i za powołanych od godz. 1730. W piątek odwiedziny chorych od godz. 800 i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1800, a w sobotę nabożeństwo wynagradzające za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 1730.
  4. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 1730 i różaniec o godz. 1800, zakończony śpiewem Suplikacji i błogosławieństwem.
  5. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Góreckiej, a w piątek na modlitwy za zmarłych o godz. 1800.
  6. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za ofiarność Bóg zapłać. Dla dzieci po Mszach św. będzie niespodzianka od św. Mikołaja.
  7. Od dzisiejszej niedzieli 29 listopada do 31 grudnia zaczynamy drugą ogólnopolską edycję rekolekcji internetowych pod nazwą „Oddanie 33”, które są przygotowaniem do osobistego oddania się Jezusowi przez ręce Maryi. Jedynym miejscem, w którym te rekolekcje będą prowadzone o godz. 2100 „na żywo”, będzie kanał na YouTube o nazwie „Różaniec Bez Granic” prowadzony przez nas Misjonarzy Świętej Rodziny. Zapraszamy wszystkich do udziału w tych rekolekcjach i prosimy o polecenie ich innym. W ten sposób mamy realny wpływ na zmianę sytuacji w żuciu naszych rodzin i Ojczyzny.
  8. W zakrystii możemy nabyć Kalendarz Górecki na 2021r. w cenie 5 zł., opłatki na stół wigilijny, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – duże za 15 zł. i małe za 6 zł. i Modlitewnik Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w cenie 10 zł.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Głosu Góreckiego” i „Przewodnika Katolickiego”.
  10. Przypominamy o wpłatach na sprzątanie kościoła – od rodziny 100 zł na rok.
  11. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami. Można zakupić pamiątki Bożonarodzeniowe.
  12. Przy głównym wejściu do bazyliki są umieszczone na ścianach, w miejscu tradycyjnych kropielnic, kropielnice elektroniczne z wodą święconą. Wystarczy podłożyć dłoń pod pojemnik.
  13. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczą w Mszach św. przez internet. Informujemy, że można przez naszą stronę internetową złożyć ofiarę na tacę, tzw. e-tacę, wpłacając dowolną sumę bezpośrednio przez kliknięcie na stronie Góreckiego Sanktuarium. Za wszystkie ofiary materialne i rzeczowe składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o naszej modlitwie.
  14. Przypominamy o noszeniu maseczek i zachowaniu dystansu przebywając w bazylice i przypominamy, że w miesiącu grudniu odwołane są spotkania grup i rekolekcje w sanktuarium.
  15. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, szczególnie chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.