1. Przeżywamy dziś uroczystość odpustową Studzienki – kościoła Nawiedzenia NMP. Suma odpustowa, odprawiana w Studzience, z procesją Eucharystyczną wokół Studzienki, o godz. 1000. Dziękujemy też, na Mszy św. o godz. 1200, za tegoroczny Festiwal Piosenki Religijnej „Maria Carmen”.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej Dz., w środę wspomnienie św. Jana z Dukli, Pr. i w sobotę święto, św. Benedykta, OP., Patrona Europy.
  3. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu do Bazyliki na godz. 1730 i wspólny różaniec o godz. 1800, zakończony śpiewem suplikacji i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W środę, zamiast różańca, o godz. 1800 Nowenna do Matki Bożej Góreckiej, a w piątek o godz. 1800 Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych.
  4. W tygodniu dodatkowa Msza św. dla Pielgrzymów odprawiana, do końca sierpnia, o godz. 1100.
  5. W sobotę zapraszamy ministrantów i Marianki na ognisko, na godz. 1930. Będą pieczone kiełbaski i inne niespodzianki.
  6. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1000, nabożeństwo różańcowe dla Róż Żywego Różańca. Natomiast na godz. 2100 w niedzielę zapraszamy do Bazyliki młodzież na „Szkołę Nazaretu” tj. wspólne uwielbianie Jezusa. Niech to spotkanie będzie przypomnieniem i zaproszeniem na przyszłoroczne Góreckie Dni Młodości.
  7. 19 lipca wyrusza po raz kolejny z naszego Sanktuarium, Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Będzie ona miała przede wszystkim charakter duchowy. Spotkanie grupy „Złotej” w sobotę 11 lipca w Domu Pielgrzyma o godz. 1600. Zapraszamy do udziału tych wszystkich, którzy pragną wziąć udział w pielgrzymowaniu. Na spotkaniu podane zostaną wszelkie informacje i będą zapisy. Zakończenie wspólną modlitwą w Bazylice.
  8. Poradnia Małżeńska w Domu Pielgrzyma czynna jest dla osób, które wcześniej umówią się na spotkanie telefonicznie. Numer telefonu podany jest na tablicy informacyjnej przed wejściem do Domu Pielgrzyma.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. W zakrystii można zakupić album o Słudze Bożym Ks. Kard. Stefanie Wyszyńskim w cenie 25 zł. i Modlitewnik Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w cenie 10 zł.
  10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium i renowację krzyża. Krzyż z kruchty kościoła został zabrany do pracowni konserwatorskiej. Niech Matka Boża Górecka ma darczyńców w Swojej opiece.
  11. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami oraz w soboty i w niedziele do restauracji „Arka”.
  12. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.