OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Zachęcamy do sierpniowej abstynencji od alkoholu. Ofiarujmy ją, w duchu wdzięczności za 100 – lecie Bitwy Warszawskiej, jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa i pomoc osobom uzależnionym w osiągnięciu trzeźwości.
 2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto św. Wawrzyńca, Diak. i M., we wtorek wspomnienie św. Klary, Dz., w piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, Pr. i M. i w sobotę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
 3. Zapraszamy serdecznie na obchody odpustowe Wniebowzięcia NMP. Rozpoczniemy je już w czwartek 13 sierpnia obchodami ku Matki Bożej Fatimskiej: o godz. 1830 - Msza św. z kazaniem, następnie różaniec i nabożeństwo z błogosławieństwem lourdzkim i procesją ze świecami do kapliczki Matki Bożej Fatimskiej nad stawkiem. Prosimy o przyniesienie świec.
 4. W piątek Wigilia Wniebowzięcia NMP z procesją z Trumienką Zaśnięcia Matki Bożej po Gaju i czuwaniem. Rozpoczęcie o godz. 1800 Nieszporami do Matki Bożej i zakończenie czuwaniem w bazylice do godz. 2100. Na procesję zapraszamy Poczty Sztandarowe, Towarzystwo Św. Wojciecha, Marianki, Ministrantów i poszczególne stany do niesienia Trumienki.
 5. W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. z poświęceniem ziół i kwiatów jak w każdą niedzielę. Suma Odpustowa na Placu Objawienia, z procesją Eucharystyczną po Gaju, o godz. 1000. Sumę odprawi i kazanie wygłosi ks. prof. Marian Machinek MSF, wykładowca teologii moralnej na Uniwersytecie w Olsztynie. Zapraszamy serdecznie na nią Poczty Sztandarowe, Towarzystwo św. Wojciecha, Panów do niesienia baldachimu, Orkiestrę, Marianki, Ministrantów i dzieci do sypania kwiatów. Na Mszy św. w Bazylice o godz. 1500 udzielenie sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy o umożliwienie osobom chorym i w podeszłym wieku uczestniczenia w tej Mszy św.
 6. W sobotę 22 sierpnia przypada wspomnienie NMP Królowej. Pragniemy w tym dniu podziękować Panu Bogu i Matce Bożej Góreckiej za ochronę w czasie trwającej epidemii koronawirusa i zachowanie nas w zdrowiu i bezpieczeństwie oraz z wdzięcznością prosić o dalszą opiekę. Uczynimy to w uroczystej procesji z obrazem Matki Bożej Góreckiej przez całą naszą Parafię od Rataj do Wiktorówka, zatrzymując się przy krzyżach i kapliczkach. Zapraszamy do udziału wszystkich naszych Parafian i tych, którzy chcą podziękować Matce Bożej za otrzymane łaski. Szczegóły podamy w ogłoszeniach w następną niedzielę.
 7. Poradnia Małżeńska dostępna dla osób, które wcześniej umówią się telefonicznie. Numer telefonu znajduje się na tablicy informacyjnej przed wejściem do Domu Pielgrzyma.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. W zakrystii można zakupić album o Słudze Bożym Ks. Kard. Stefanie Wyszyńskim w cenie 25 zł. i Modlitewnik Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w cenie 10 zł.
 9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium.
 10. Na pomoc poszkodowanym w pożarze Państwu Muszyńskim z Wiktorówka zebraliśmy 4602 zł i 93 gr. oraz 10 euro. Pieniądze zostały już przekazane. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie za złożone ofiary. Bóg zapłać.
 11. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami oraz w soboty i w niedziele do restauracji „Arka”.
 12. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.