OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Święto Trzech Króli. Msze św. jak w niedzielę. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na misje. Składamy za nie serdeczne Bóg zapłać. Na Mszach św. poświęcenie kredy i kadzidła. Poświęconą kredę i kadzidło będzie można nabyć u brata Andrzeja.
 2. W Uroczystość Objawienia Pańskiego wyruszały Orszaki Trzech Króli. W tym roku z powodu trwającej pandemii Orszaku w Łobżenicy nie będzie. W zamian zapraszamy do bazyliki na wspólne kolędowanie po Mszy św. o godz. 1500.
 3. W czwartek I Czwartek Miesiąca. Od godz. 1730 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych i za powołanych, a o godz. 1800 wspólna modlitwa w tych intencjach.
 4. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Po Mszy Świętej o godz. 1000 nabożeństwo różańcowe dla Róż Żywego Różańca. Dla dzieci po Mszach św. w bazylice przy żłóbku będą rozdawane nagrody za albumy z rysunkami do Ewangelii z Mszy św. roratnich.
 5. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
 6. Kolęda, z powodu trwających obostrzeń nie rozpocznie się 7 stycznia, lecz będzie w terminie późniejszym, o którym poinformujemy w ogłoszeniach.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 8. W zakrystii można kupić Kalendarz Górecki na 2021r. w cenie 5 zł. i Modlitewnik Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w cenie 10 zł. Zachęcamy do nabycia.
 9. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami.
 10. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek i dystansie w czasie nabożeństw w bazylice oraz o tym, że jednorazowo na nabożeństwach może uczestniczyć 36 osób.
 11. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.