OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Bóg zapłać wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem i uczestnictwem przyczynili się do pięknego przeżycia odpustu Wniebowzięcia NMP. Niech Maryja otacza Swoją opieką.
 2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Jacka, Pr., w czwartek wspomnienie św. Bernarda, O. i DK., w piątek wspomnienie św. Piusa X, Pap. i w sobotę wspomnienie NMP Królowej.
 3. W środę Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza, po wieczornej Mszy św., na Wieczór Uwielbienia – Adorację Najświętszego Sakramentu.
 4. W sobotę 22 sierpnia zapraszamy naszych Parafian i wszystkich czcicieli Matki Bożej Góreckiej do podziękowania Panu Bogu i naszej Królowej na Krajnie za ochronę w czasie trwającej epidemii koronawirusa i zachowanie nas w zdrowiu i bezpieczeństwie oraz do proszenia z wdzięcznością o dalszą opiekę. Uczynimy to w uroczystej procesji z obrazem Matki Bożej Góreckiej przez całą naszą Parafię zatrzymując się przy krzyżach i kapliczkach na modlitwę. Prosimy, aby w tych miejscach zgromadzili się ci, którzy nie mogą uczestniczyć w procesji. Prosimy, aby nawet przerwać prace rolnicze i uczestniczyć  w tej wyjątkowej modlitwie. Wyruszymy z naszej Bazyliki, po Mszy św. o godz. 800 i przejdziemy przez Gaj do Rataj, do krzyża, następnie szosą przez Wiktorówko przechodząc polną drogą koło Pana Sołtysa do Państwa Adamików, następnie skręcimy do Piesna, przejdziemy do Walentynowa i szosą wrócimy do Wiktorówka, kończąc naszą procesję w Bazylice. Zaangażujmy się w to podziękowanie i prośbę, ofiarujmy swój trud i czas, też jako ekspiacje za gzrechy,wierząc, że Matka Boża Górecka będzie nas ochraniać przed wszelkim złem.
 5. W tygodniu, do końca sierpnia, dodatkowa Msza św. o godz. 1100.
 6. Zapraszamy codziennie na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i na różaniec, zakończony śpiewem Suplikacji o godz. 1800. W środę  Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek  Koronka do Miłosierdzia Bożego za zamarłych o godz. 1800.
 7. W tym tygodniu, z powodu wyjazdu ks. Proboszcza, kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 8. Od piątku 21 do niedzieli 23 sierpnia w Sanktuarium Rekolekcje „Trzeźwościowe”.
 9. W niedzielę 30 sierpnia przeżywać będziemy Dożynki Parafialne. Uroczysta Msza św. na Placu Objawienia o godz. 1000.
 10. Poradnia Małżeńska dostępna jest dla osób, które wcześniej umówią się telefonicznie. Numer telefonu znajduje się na tablicy informacyjnej przed wejściem do Domu Pielgrzyma.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. W zakrystii można zakupić album o Słudze Bożym Ks. Kard. Stefanie Wyszyńskim w cenie 25 zł. i Modlitewnik Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w cenie 10 zł.
 12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium.
 13. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami oraz w soboty i w niedziele do restauracji „Arka”.
 14. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w czasie nabożeństw w kościele i na Placu Objawienia i o zachowaniu dystansu społecznego.
 15. Do wieczności odszedł Franciszek Pikulik l. 85 z Piesna. Wieczny odpoczynek…
 16. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.