OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy nasze Parafialne Dożynki. Dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony i prosimy, aby nikomu nie zabrakło chleba. Powierzamy rolników i ich rodziny opiece Matki Bożej Góreckiej. Msza św. została odprawiona na Placu Objawienia o godz. 1000.
 2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Bydgoszczy i w czwartek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, Pap. i DK.
 3. We wtorek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, rodziców, nauczycieli i pracowników na Mszę św. o godz. 1830, odprawianą w ich intencji, na której zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne oraz zawierzymy wszystkich opiece Matki Bożej Góreckiej. Katechetą w szkole w Wiktorówku pozostał ks. Marcin Jodaniewski MSF.
 4. We wtorek 1 września przypada 81 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się za poległych w obronie Ojczyzny.
 5. W czwartek o godz. 1915 spotkanie Rady Parafialnej, poświęcone przypadającej w przyszłym roku 50 rocznicy powstania Parafii. Proszę o obecność wszystkich radnych.
 6. Zapraszamy codziennie na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek modlitwy za zmarłych o godz. 1800.
 7. W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 w intencji o powołania i za powołanych. W piątek odwiedziny chorych od godz. 800 i o godz. 1800 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 1730.
 8. W Święto Narodzenia NMP tj. we wtorek 8 września na Mszy św. o godz. 1100 dwóch Nowicjuszy z naszego Zgromadzenia, Misjonarzy Świętej Rodziny, złoży swoje pierwsze śluby zakonne. Zapraszamy na tę Mszę św. naszych Parafian i Pielgrzymów.
 9. Zapraszamy Parafian, Pielgrzymów i Gości na drugi główny Odpust w naszym Sanktuarium, Narodzenia Matki Bożej, na niedzielę 13 września. Suma Odpustowa na Placu Objawienia, o godz. 1200, a po niej procesja z Najświętszym Sakramentem po Gaju. Zapraszamy całą asystę.
 10. Od dzisiejszej niedzieli przyjmujemy intencje mszalne na rok 2021. Prosimy, aby we wrześniu uczynili to nasi Parafianie, a od 1 października będziemy przyjmować intencje od Pielgrzymów. Przyjmujemy też zgłoszenia terminów sakramentu małżeństwa.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Głosu Góreckiego” i „Przewodnika Katolickiego". W zakrystii można kupić album o Słudze Bożym Ks. Kard. Stefanie Wyszyńskim w cenie 25 zł. i Modlitewnik Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w cenie 10 zł.
 12. Poradnia małżeńska czynna tylko dla osób, które umówią się telefonicznie. Numer telefonu znajduje się na tablicy informacyjnej przed wejściem do Domu Pielgrzyma.
 13. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium.
 14. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami oraz w soboty i w niedziele do restauracji „Arka”.
 15. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.