OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek uroczystość Narodzenia NMP Matki Pięknej Miłości, Patronki Diecezji.
 2. We wtorek na Mszy św. o godz. 1100 dwóch nowicjuszy Misjonarzy Świętej Rodziny złoży swoje pierwsze śluby zakonne. Zapraszamy do udziału w tej Mszy św. naszych Parafian i Pielgrzymów. Prosimy o modlitwę w intencji składających śluby zakonne.
 3. W czwartek spotkanie Towarzystwa Świętego Wojciecha o godz. 1930. Prośba o obecność wszystkich członków.
 4. W sobotę o godz. 1000 spotkanie dla rodziców dzieci klas III z naszej Parafii, które mają przystąpić do pierwszej komunii świętej. Prośba o obecność wszystkich rodziców.
 5. Również w sobotę o godz. 1000 spotkanie dla przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej i klas I szkoły średniej. Obecność obowiązkowa.
 6. W przyszłą niedzielę zapraszamy Parafian, Pielgrzymów i Gości na drugi główny odpust w naszym Sanktuarium Narodzenia Matki Bożej. Suma odpustowa na Placu Objawienia, którą odprawi Dyrektor Studiów WSD MSF ks. Michał Krych, o godz. 1200, a po niej procesja z Najświętszym Sakramentem po Gaju. Zapraszamy całą asystę: poczty sztandarowe, Bractwo Św. Wojciecha, Panów niosących baldachim, orkiestrę, ministrantów, Marianki i dzieci sypiące kwiaty. W tę niedzielę nie będzie nabożeństwa dla Róż Żywego Różańca.
 7. W przyszłą niedzielę również Dzień Fatimski. Msza św. o godz. 1830 z kazaniem, nabożeństwo różańcowe z błogosławieństwem lourdzkim, a następnie procesja wokół Studzienki ze świecami do kaplicy fatimskiej nad stawkiem. Prosimy o przyniesienie świec.
 8. W przyszłą niedzielę rozpocznie się X Tydzień Wychowania pod hasłem „Budujmy więzi”.
 9. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za piękne przeżycie naszych Parafialnych Dożynek. Dziękujemy władzom samorządowym i Panom Sołtysom. Szczególne podziękowania tym, którzy pomogli przy dekoracji i ofiarowali swoje płody rolne i ogrodowe. Bóg zapłać za piękne wieńce żniwne, chleby, ofiary i wystawione maszyny rolnicze. Starostom dożynek i wszystkim im pomagającym za udział w pięknych regionalnych strojach. Dziękuję za korowód dożynkowy, szczególnie p. Wacławowi Tomaszowi za obwiezienie bryczką i zorganizowanie pojazdu dla orkiestry. Bóg zapłać całej asyście za piękną służbę przy ołtarzu. Niech Bóg wszystkim wynagrodzi, a Matka Bożą Górecka otoczy Swoją opieką.
 10. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2021. Prosimy, aby we wrześniu uczynili to nasi Parafianie, a od 1 października będziemy przyjmować intencje od Pielgrzymów.
 11. Poradnia małżeńska czynna tylko dla osób, które zgłoszą się telefonicznie. Numer telefonu znajduje się na tablicy informacyjnej przed wejściem do Domu Pielgrzyma.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr, „Przewodnika Katolickiego" i „Głosu Góreckiego”. Można w zakrystii zakupić album o Słudze Bożym Ks. Kard. Stefanie Wyszyńskim i modlitewnik Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 13. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium.
 14. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami oraz w soboty i niedziele do restauracji „Arka”.
 15. Do wieczności odszedł †Jan Adamczyk l. 90 z Walentynowa. Wieczny odpoczynek…
 16. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.