1. Dzisiaj w naszym Sanktuarium przeżywamy odpust Narodzenia NMP zwanej Matką Bożą Siewną. Na Mszach św. święcimy ziarno do siewu.
  2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna X Tydzień Wychowania pod hasłem „Budujmy więzi”.
  3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we wtorek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej – Patronki Apostolstwa Dobrej Śmierci, w środę wspomnienie św. Korneliusza, Pap. i Cypriana, B. i M., w piątek święto św. Stanisława Kostki, Zak., Patrona Polski i w sobotę uroczystość Matki Bożej Saletyńskiej Pojednawczyni Grzeszników, Patronki Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny.
  4. W tym tygodniu kwartalne dni Modlitw za Dzieci, Młodzież i Wychowawców. Prośmy dla nich o wszelkie potrzebne łaski przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki i Matki Bożej Góreckiej.
  5. W poniedziałek, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, zapraszamy do uwielbienia odrestaurowanego, według wymogów konserwatorskich, krzyża wiszącego w kruchcie bazyliki. Tak wyglądał oryginalnie ten krzyż, przed niewłaściwym przemalowaniem. Zapraszamy też Parafian i Pielgrzymów na wieczornicę muzyczną poświęconą tajemnicy krzyża, po Mszy św. wieczornej, którą poprowadzi ks. Janusz Jezusek MSF, wykonując własne utwory.
  6. W środę po Mszy św. wieczornej Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wieczór uwielbienia – Adorację Najświętszego sakramentu.
  7. W sobotę Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała o godz. 1830. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  8. W przyszłą niedzielę Odpust Matki Bożej Bolesnej. Suma o godz. 1000, z procesją wokół Studzienki. Zapraszamy całą asystę tj. poczty sztandarowe, Towarzystwo Świętego Wojciecha, Panów niosących baldachim, ministrantów, Marianki i dzieci sypiące kwiaty. Na początku Mszy św. nastąpi uroczyste poświęcenie odrestaurowanego krzyża.
  9. W przyszłym roku będziemy obchodzić 50 lat istnienia naszej Parafii w Górce Klasztornej. Główne uroczystości przypadają w sobotę 1 i w niedzielę 2 maja. Po spotkaniu z Radą Parafialną pragniemy 2 maja zorganizować festyn parafialny. Jako pamiątkę 50-lecia chcemy pozostawić dwa nowe sztandary Róż Różańcowych Żeńskich i Męskich. Dlatego Rada Parafialna przeprowadzi zbiórkę na ten cel wśród Parafian. Bóg zapłać za wszelką pomoc. Będziemy chcieli też odrestaurować obraz Matki Bożej w Studzience i Trumienkę. O wszelkich ustaleniach będziemy informowali w ogłoszeniach.
  10. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2021 we wrześniu od parafian i od października od pielgrzymów.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Przewodnika Katolickiego", a w zakrystii możemy zakupić album o Słudze Bożym Ks. Kard. Stefanie Wyszyńskim w cenie 25 zł. i Modlitewnik Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w cenie 10 zł.
  12. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium.
  13. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami. Restauracja „Arka” czynna jest ostatni raz w tym roku w dzisiejszą niedzielę.
  14. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom Pielgrzymom i chorym uczestniczącym przez internet życzą miłej dobrej niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.