OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy odpust Matki Bożej Bolesnej – Patronki Apostolstwa Dobrej Śmierci. Na sumie, o godz. 1000, został uroczyście poświęcony odrestaurowany krzyż w kruchcie Bazyliki. Niech Matka Boża Bolesna uczy nas trwania przy krzyżu Jej Syna Jezusa Chrystusa.
 2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty i w środę wspomnienie św. O Pio z Pietrelciny, Pr.
 3. W piątek na godz. 1730 zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na spotkanie z cyklu „Kredkami do nieba”. Są to zajęcia plastyczne inspirowane niedzielną ewangelią. Dzieci zabierają swoje kredki, a resztę zapewnia organizator. Spotkanie będzie trwało do 1825 więcej informacji udziela ks. Adrian Piecuch MSF.
 4. W sobotę w naszym Sanktuarium Dzień Skupienia dla Nauczycieli. Msza św. z nauką o godz. 1000. Serdecznie zapraszamy do modlitwy i spotkania przed Matką Bożą Górecką. Szczegóły na plakacie.
 5. W sobotę wspólna zbiórka ministrantów, Marianek i kandydatów o godz. 1000.
 6. W poniedziałek 28 września przypada 125 rocznica powstania Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny, założonego przez Sługę Bożego Ks. Jana Berthiera. Zapraszamy do świętowania z nami tego wydarzenia w Górce Klasztornej w niedzielę 27 września. Na wszystkich Mszach św. okolicznościowe kazanie, a po wieczornej Mszy św., na godz. 1930, zapraszamy Parafian i Pielgrzymów, naszych Przyjaciół, do auli Domu Zakonnego na specjalną wieczornicę. Będzie wykład ks. Prowincjała Piotra Krupy MSF i film o historii Zgromadzenia. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.
 7. Zapraszamy bardzo serdecznie na XXVIII Krajeński Festiwal Chórów, w niedzielę 4 października, do naszego Sanktuarium. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.00 i po niej występy poszczególnych chórów w bazylice.
 8. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 1730 i wspólny różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Góreckiej, a w piątek na modlitwy za zmarłych o godz. 1800.
 9. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2021 w zakrystii lub kancelarii do końca września od Parafian, a od października od pielgrzymów.
 10. W tym tygodniu, z powodu nieobecności ks. Proboszcza, kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Przewodnika Katolickiego". W zakrystii można zakupić album o Słudze Bożym Ks. Kard. Stefanie Wyszyńskim w cenie 25 zł. i Modlitewnik Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w cenie 10 zł.
 12. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami.
 13. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom , Pielgrzymom i chorym uczestniczącym przez internet, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.