1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna XII Tydzień Biblijny pod hasłem „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego” (por. J 6, 35-36). Zachęcamy do intronizacji Pisma Św. w domach i częstszego czytania w rodzinach i indywidualnie. Przy wychodzeniu z kościoła będzie można, ze stojącego koszyka, pobrać karteczkę z zaznaczonym fragmentem z Pisma św. do przeczytania i przemedytowania w domu. Zachęcamy do zabrania ze sobą dowolnego tekstu jaki nam przypadnie.
  2. Przypominamy, że w związku z trwającym stanem epidemii w naszej bazylice na Mszach św. i nabożeństwach, wliczając korytarz i chór, może jednocześnie przebywać 36 osób , poza usługującymi do liturgii. Na placu objawienia poszczególne osoby muszą przebywać w odległości 2 metrów od siebie. Prosimy też o używanie maseczek zakrywających usta i nos.
  3. Codziennie można adorować Najświętszy Sakrament w naszej bazylice od godz. 1730. Na zakończenie adoracji śpiewamy Suplikacje o ustąpienie epidemii i dołączamy intencję o deszcz. Trzeba nam prosić dobrego Boga, przez wstawiennictwo Matki Bożej Góreckiej, o obfite opady deszczu, bo zagraża nam klęska suszy.
  4. W tym tygodniu obchodzimy: w środę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dz. i DK. Patronki Europy i w sobotę uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski.
  5. W piątek rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Dodatkowa Msza św. dla pielgrzymów w dni powszednie, od maja do końca sierpnia, o godz. 1100. Nabożeństwa majowe ku czci NMP w naszej bazylice codziennie o godz. 1800. Zapraszamy do uczestnictwa również przez internet, aby wspólnie oddawać cześć Maryi.
  6. W tym tygodniu przypadają I Piątek i I Sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych, tylko specjalnie zgłoszonych na wizytę, od godz. 800. Również w piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wyjątkowo na nabożeństwie o godz. 1730. W sobotę nabożeństwo wynagradzające za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 1730.
  7. W sobotę przypada liturgiczna Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. o godz. 700, 1100 i 1830.
  8. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczynająca 57 Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Przypada też 229 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dlatego na Mszy św. o godz. 1200 będziemy modlić się w intencji Ojczyzny, aby była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Góreckiego” i „Głosu z Górki Klasztornej”. Inne czasopisma dostępne są w internecie. W zakrystii można zakupić album o Kardynale Stefanie Wyszyńskim w cenie 25zł. i modlitewnik Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w cenie 10 zł. Zapraszamy.
  10. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami.
  11. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.