1. W tym tygodniu, w czwartek, obchodzimy Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Patrona Kościoła Powszechnego. Msze św. w bazylice o godz. 700, 1000 i 1830.
  2. Od poniedziałku codziennie, po Mszy św. porannej, będzie odsłonięty Cudowny Obraz Matki Bożej Góreckiej i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 zakończona śpiewem Suplikacji, z okazją do spowiedzi świętej. Zachęcamy do uczestnictwa. Wspólnota zakonna będzie modlić się, już przy zamkniętym kościele, od godz. 2000 do 2100 adorując Najświętszy Sakrament i odmawiając różaniec w intencji ustąpienia pandemii koronawirusa. Na koniec będzie zasłonięcie obrazu Matki Boskiej. Wszystko będzie transmitowane przez internet, aby wierni mogli w ten sposób uczestniczyć w modlitwach. Powierzamy się z ufnością opiece Maryi.
  3. W środę wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza, po Mszy św. wieczornej, na Wieczór Uwielbienia – Adorację Najświętszego Sakramentu.
  4. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 1800.
  5. W sobotę nie odbędzie się kurs lektorski.
  6. Również w sobotę o godz. 1830 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
  7. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 1500, czyli około 1550. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  8. W tym tygodniu, z powodu głoszenia rekolekcji wielkopostnych przez księdza Proboszcza, kancelaria parafialna będzie czynna tylko w piątek.
  9. W zakrystii można nabyć świece Caritas, tzw. „Paschaliki” symbol Chrystusa Zmartwychwstałego. Duże świece są w cenie 12 zł., a małe 5 zł. Zakup świecy może być formą naszej jałmużny postnej.
  10. Od dzisiaj po Mszach św., za dobrowolną ofiarę, będzie można nabyć własnoręcznie wykonane przez Marianki i ministrantów kartki świąteczne. Dochód przeznaczony jest na ich wakacyjny wyjazd. Za ofiary Bóg zapłać.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  12. Powodowani wytycznymi (zarówno państwowymi jak i kościelnymi) dotyczącymi rezygnacji z imprez masowych, a także troską o bezpieczeństwo pielgrzymów, podjęliśmy decyzję o odwołaniu Misterium Męki Pańskiej w dniach 28 i 29 marca. Trwajmy wspólnie z Matką Bożą Górecką na modlitwie. Dlatego w niedzielę 29 marca będzie sprawowana Msza św. o godz. 1500 i po niej około 1550 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  13. Zapraszamy serdecznie do naszego sklepiku z dewocjonaliami.
  14. Organizujemy, z Parafią ze Złotowa, pielgrzymkę na beatyfikację Kard. Stefana Wyszyńskiego. Wyjazd w piątek 5 czerwca i powrót w nocy w niedzielę 7 czerwca. Zwiedzamy Sokółkę, Gietrzwałd i Tykocin. Zapisy do 29 marca w zakrystii lub kancelarii. W zakrystii można zakupić książkę „Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński” wyd. Rafael w cenie 5 zł.
  15. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.