OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dziś przeżywamy IV Światowy Dzień Ubogich. Myślą przewodnią są słowa z Księgi Syracha „Wyciągnij rękę do ubogiego”. Zatroszczmy się przede wszystkim o osoby potrzebujące pomocy ze względu na trwającą epidemię koronawirusa.
 2. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, Zak., w środę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny Dz. i M., w piątek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, Pr. i w sobotę wspomnienie Ofiarowania NMP.
 3. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramenty od godz. 1730 zakończoną różańcem o godz. 1800 i śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
 4. W środę Odnowa w Duchu Świętym zaprasza, po Mszy św. wieczornej, na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca Rok Liturgiczny. Za wspólne odmówienie przed Najświętszym Sakramentem aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. U nas dokonamy tego aktu po Sumie odprawianej o godz. 1000.
 6. Przyjmujemy, do końca listopada, na wypominki roczne w zakrystii lub kancelarii. Przy wypominkach prosimy o zaznaczenie godziny wyczytywania 1000 lub 1200.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”, a w zakrystii można nabyć Kalendarz Górecki na nowy rok z terminami wszystkich spotkań, w cenie 5 zł. i Modlitewnik Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w cenie 10 zł.
 8. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami.
 9. W związku z trwającą epidemią koronawirusa odwołane są, do końca listopada,
 10. w Sanktuarium spotkania wspólnot i rekolekcje. Nie będzie też w sobotę 21
 11. listopada Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
 12. Przypominamy, że w Bazylice na Mszach św. oraz nabożeństwach może uczestniczyć 36 osób oraz o noszeniu maseczek i zachowaniu dystansu.
 13. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, szczególnie osobom chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.