1. W tym tygodniu w środę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W ten dzień przypada też 16 rocznica powstania Diecezji Bydgoskiej. Msze św. w bazylice o godz. 700, 1000 i 1830. W Uroczystość Zwiastowania obchodzimy Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą. U nas przyrzeczenia Duchowej Adopcji będzie można złożyć na Mszy św. o godz. 1830. Zachęcamy do podjęcia tego dzieła. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego jest modlitewnym towarzyszeniem poczętemu dziecku i jego rodzicom od początku życia dziecka, aż do dnia narodzin. Będzie też można w zakrystii zakupić modlitewnik z modlitwą na każdy dzień Duchowej Adopcji w cenie 10 zł.
  2. W sobotę przypada rocznica ingresu Biskupa Diecezjalnego do kościoła katedralnego. Pamiętajmy o Biskupie Janie w naszych modlitwach.
  3. W dzisiejszą niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 1500, czyli około 1550. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. Powodowani wytycznymi (zarówno państwowymi jak i kościelnymi) dotyczącymi rezygnacji z imprez masowych, a także troską o bezpieczeństwo pielgrzymów, podjęliśmy decyzję o odwołaniu Misterium Męki Pańskiej w dniach 28 i 29 marca oraz 4 i 5 kwietnia. Trwajmy wspólnie z Matką Bożą Górecką na modlitwie. Dlatego w niedziele 29 marca i 5 kwietnia będzie sprawowana Msza św. o godz. 1500 i po niej około 1550 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  5. W zakrystii można nabyć świece Caritas, tzw. „Paschaliki” symbol Chrystusa Zmartwychwstałego. Duże świece w cenie 12 zł. i małe w cenie 5 zł. Kupno ich może być formą naszej jałmużny postnej.
  6. Do Niedzieli Palmowej będzie można za dobrowolną ofiarę zakupić wykonane własnoręcznie przez Marianki i ministrantów kartki świąteczne. Zebrane ofiary są przeznaczone na ich wakacyjny wyjazd.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu z Górki Klasztornej”.
  8. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego. Wyjazd 5 czerwca i powrót 7 czerwca. Zwiedzamy Sokółkę, Gietrzwałd i Tykocin. Zapisy do przyszłej niedzieli.
  9. Zapraszamy serdecznie do naszego sklepiku z dewocjonaliami.
  10. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.