1. Dzisiejsza niedziela jest I Niedzielą Męki Pańskiej, dlatego zgodnie z tradycją zasłaniamy krzyże do końca obrzędów Wielkiego Piątku, kiedy to uroczyście odsłaniamy krzyż.
  2. W związku z obowiązującym stanem epidemii przypominamy, że w Mszach św. może uczestniczyć tylko do 5 osób. Do świątyni nie zabierajmy ze sobą dzieci. Dlatego prosimy by uczestniczyć przez internet w naszych Mszach św. i nabożeństwach. Do bezpośredniego uczestnictwa zapraszamy po 1 osobie z rodziny, które mają zamówioną intencję mszalną. Po wejściu 5 osób świątynia będzie zamknięta do końca Eucharystii. Przypominamy, że od Mszy św. porannej odsłonięty jest obraz Matki Bożej Góreckiej, a od 1730 można adorować Najświętszy Sakrament. Bazylika, do indywidualnej modlitwy, otwarta jest przez cały dzień, aż do zakończenia Mszy św. wieczornej. Prosimy, aby na raz na modlitwie nie przebywało więcej jak 5 osób. Sakrament pokuty sprawowany jest rano przed Mszą św. i wieczorem od 1730 w kaplicy Matki Bożej Bolesnej oraz po telefonicznym umówieniu się z kapłanem. Wieczorem wspólnota zakonna, już bez udziału wiernych świeckich, od godz. 2000 Adoruje Najświętszy Sakrament oraz o 2030 odmawia modlitwę różańcową w intencji ustąpienia epidemii. Przypominamy, że wszystko transmitujemy przez górecką stronę internetową. W miesiącu kwietniu odwołujemy wszystkie zaplanowane spotkania w Sanktuarium.
  3. W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.
  4. W czwartek od 1730 Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne i za powołanych.
  5. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 1800 z modlitwą do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie będzie Drogi Krzyżowej wokół Sanktuarium.
  6. W sobotę o godz. 1730 Nabożeństwo wynagradzające za grzechy do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  7. W przyszłą niedzielę - Niedzielę Palmową - rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. Upamiętniamy pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Dlatego przynosimy palmy. Błogosławienie palm, bez użycia wody święconej, na każdej Mszy św. Z powodu tego, że do bezpośredniego uczestnictwa zapraszamy tylko po 1osobie z rodziny, które mają zamówioną Mszę św. zróbmy palmy dla sąsiadów i zostawmy im pobłogosławione przed wejściem dom domów. Gorzki Żale z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 1500 czyli około 1550.
  8. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sprawach pilnych proszę kontaktować się telefonicznie.
  9. W zakrystii można nabyć świece wielkanocne Caritas, tzw. „Paschaliki”, duże w cenie 12 zł. i małe w cenie 5 zł. Ich zakup może być formą naszej jałmużny postnej. Warto mieć świecę, aby zapalić ją w czasie śniadania wielkanocnego przy specjalnej modlitwie rozpoczynającej tę domową, rodzinną liturgię. Całość obrzędu podana jest w „Głosie Góreckim”.
  10. Marianki i ministranci wykonali własnoręcznie kartki świąteczne. Można je zakupić przed zakrystią. Zebrane ofiary przeznaczone są na ich wakacyjny wyjazd.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Góreckiego” i „Głosu z Górki Klasztornej” oraz album o kard. Stefanie Wyszyńskim w cenie 25 zł. i Modlitewnik Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w cenie 10 zł.
  12. Zapowiedzi przedślubne: Przemysław Stefaniak, stanu wolnego, parafia św. Jakuba Apostoła Sławianowo i Emilia Sieg, stanu wolnego, parafia NMP Niepokalanie Poczętej Górka Klasztorna. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między nimi jest zobowiązany w sumieniu zgłosić swoim duszpasterzom.
  13. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.