1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. Adriana Piecucha MSF. Ostatnio posługiwał w Świdrze. W Sanktuarium będzie odpowiadał za Pielgrzymkę Górecką, Góreckie Dni Młodości, Służbę Liturgiczną i inne działania duszpasterskie. Życzymy Mu wielu łask Bożych, potrzebnych sił i opieki Matki Bożej Góreckiej.
  2. W dzisiejszą niedzielę można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami.
  3. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, który od wielu lat przeżywany jest w naszej Ojczyźnie jako miesiąc abstynencji od alkoholu. W tym roku abstynencja ma być ofiarowana w duchu wdzięczności za 100-lecie Bitwy Warszawskiej, która uratowała Polskę i Europę przed ateistycznym bolszewizmem. Prosimy o podjęcie tego wyrzeczenia z radością, a wszystkich, którzy je podejmą, zawierzamy opiece Matki Bożej Góreckiej.
  4. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Jana Marii Vianeya, Pr., w środę wspomnienie rocznicy poświęcenia rzymskiej Bazyliki NMP, w czwartek święto Przemienienia Pańskiego i w sobotę wspomnienie św. Dominika, Pr.
  5. W tym tygodniu przypadają również I Czwartek i I Piątek miesiąca. W czwartek, w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych oraz o wytrwanie powołanych, Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i Nabożeństwo o godz. 1800. W piątek odwiedziny chorych od godz. 800 i Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1800. Zachęcamy do spowiedzi i komunii pierwszopiątkowej.
  6. W tygodniu, do końca sierpnia, dodatkowa Msza św. o godz. 1100.
  7. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 1730 i różaniec o godz. 1800. Natomiast w każdą środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w każdy piątek modlitwy za zmarłych o godz. 1800.
  8. W przyszłą niedzielę, po sumie o godz. 1000, nabożeństwo dla członków Żywego Różańca.
  9. Już dziś zapraszamy na obchody odpustu Wniebowzięcia Matki Bożej 15 sierpnia. Rozpoczniemy je już w czwartek, 13 sierpnia, nabożeństwem do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 1830. W środę Wigilia Wniebowzięcia NMP z procesją z Trumienką Zaśnięcia Matki Bożej i czuwaniem – rozpoczęcie o godz. 1800 Nieszporami Maryjnymi. W czwartek Suma Odpustowa na Placu Objawienia, z Procesją Eucharystyczną po Gaju, o godz. 1000 i o godz. 1500 Msza św. w Bazylice z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Zakończenie obchodów Nieszporami o godz. 1800.
  10. Poradnia Małżeńska czynna dla osób, które wcześniej umówią się telefonicznie. Numer telefonu znajduje się na tablicy informacyjnej przed wejściem do Domu Pielgrzyma.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Góreckiego” i „Przewodnika Katolickiego”. W zakrystii można zakupić album o Słudze Bożym Ks. Kard. Stefanie Wyszyńskim w cenie 25 zł. i Modlitewnik Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w cenie 10 zł.
  12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium.
  13. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami oraz w soboty i niedziele do restauracji Arka.
  14. Do wieczności odeszli: Brat Bogumił – Marian Adamczyk l. 89 pustelnik Tercjarz Franciszkański i Leszek Wunsz l. 64 z Piesna. Za spokój ich duszy odmówmy: Wieczny odpoczynek…
  15. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.