1. Dzisiaj Niedziela Bożego Miłosierdzia. Pan Jezus, przez Siostrę Faustynę, obiecał, że wyleje w tym dniu z Najświętszego Serca Swojego zdroje miłosierdzia. Rozpoczynamy też 76 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Miłosierdzie źródłem pojednania”. Pamiętajmy szczególnie o wszystkich dotkniętych chorobą koronawirusa i wspomagajmy tych, którzy pomagają chorym, starszym i samotnym. Pamiętajmy, że jesteśmy wezwani do czynienia miłosierdzia.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w czwartek uroczystość św. Wojciecha, B. i M., Głównego Patrona Polski i w sobotę święto św. Marka Ewangelisty.
  3. Kancelaria parafialna będzie czynna w środę i w piątek w godzinach urzędowania tj. od 1600 do 1730.
  4. Od poniedziałku, według zarządzeń władz, na Mszach św. będzie mogła uczestniczyć 1 osoba na 15 m2. W naszej bazylice będzie mogło jednocześnie uczestniczyć, uwzględniając korytarze i chór, 36 osób razem z posługującymi. Pierwszeństwo mają osoby z tych rodzin, które mają zamówioną intencję Mszy św. Natomiast na zewnątrz kościoła uczestniczące osoby będą musiały rozstawić się co 4 metry od siebie. Wszystkie nabożeństwa transmitujemy przez internet. Przypominamy, że w czasie nabożeństw w bazylice oraz załatwiając sprawy w zakrystii lub kancelarii używamy maseczek zakrywających usta i nos.
  5. Informujemy, że w tym roku, z powodu trwającej epidemii koronawirusa, nie będzie uroczystości I Komunii św. dnia 3 maja. Odbędzie się ona w czasie późniejszym, po ustaniu stanu epidemii.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu z Górki Klasztornej”. Pozostałe pisma dostępne są w internecie.
  7. Do wieczności odeszła Eugenia Tomasz z Piesna. Pogrzeb we wtorek: o godz. 1100 ceremonia na cmentarzu i o 1130 Msza św. w Bazylice. Za spokój jej duszy odmówmy: Wieczny odpoczynek…
  8. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.