1. Dzisiaj wpatrujemy się w Świętą Rodzinę z Nazaretu i prosimy, aby opiekowała się naszym Zgromadzeniem Misjonarzy Świętej Rodziny i naszymi rodzinami. Niech obdarza nas potrzebnymi łaskami i uczy życia ubogiego czyli życia „u Boga” w zaufaniu i pełnieniu woli Bożej.
  2. W czwartek zakończenie Starego Roku. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 1600, nabożeństwo przebłagalno – dziękczynne o godz. 1630 i następnie o godz. 1700 Msza św. Zmiana ma związek z obowiązującymi w tym dniu obostrzeniami w związku z epidemią koronawirusa.
  3. W piątek Nowy Rok – Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o pokój. Msze św. jak w niedzielę.
  4. W tym tygodniu jeszcze obchodzimy: w poniedziałek święto Św. Młodzianków Męczenników, w sobotę wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu B. i DK. oraz I Piątek i I Sobotę miesiąca.
  5. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 1730 zakończoną różańcem o godz. 1800 i śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek modlitwy za zmarłych o godz. 1800.
  6. W piątek z racji uroczystości Bożej rodzicielki Maryi nie będzie odwiedzin chorych. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1800.
  7. W sobotę Nabożeństwo wynagradzające za grzechy do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 1730.
  8. Dziękujemy całej asyście za uczestnictwo w Pasterce. Szczególne podziękowania dla osób, które przygotowały szopkę na Placu Objawienia i w bazylice. Niech Święta Rodzina obdarza wszelkimi łaskami.
  9. Przypominamy, że 1 stycznia na Mszy św. o godz. 1000 nastąpi poświęcenie nowego paciorka do Różańca Góreckiego. Na tę uroczystość zapraszamy wszystkich „chrzestnych” poszczególnych paciorków, aby wspólnie przeżywać to wydarzenie i móc rozciągnąć cały różaniec w bazylice.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  11. W zakrystii można kupić Kalendarz Górecki na 2021r. w cenie 5 zł. i Modlitewnik Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w cenie 10 zł. Zachęcamy do nabycia.
  12. Jeżeli któreś dziecko nie oddało jeszcze albumu z rysunkami do ewangelii z Rorat może to uczynić do niedzieli 3 stycznia. Nagrody będą rozdawane w niedzielę 10 stycznia.
  13. Przypominamy, że jednorazowo na nabożeństwach może uczestniczyć w bazylice 36 osób oraz o noszeniu maseczek i zachowaniu dystansu.
  14. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.