1. Dzisiaj przeżywamy największe i najpiękniejsze Święto w Kościele Powszechnym – Zmartwychwstanie Pańskie. Niech Jezus Zmartwychwstały obdarza nadzieją. Przeżywamy te święta inaczej, bardziej jako Kościół Domowy, w gronie rodziny, łącząc się przez internet. Dziękuję wszystkim, którzy dostosowali się do obowiązujących przepisów. Dzisiaj jeszcze Msze św. o godz. 1000, 1200, 1500 i 1830. Nieszpory świąteczne o godz. 1800. Zapraszamy do uczestnictwa przez internet.
  2. Serdeczne podziękowanie posługującym w liturgii Triduum Paschalnego: Straży Góreckiej i Towarzystwu Świętego Wojciecha. Dziękuję pani Marlenie, ks. Januszowi i bratu Andrzejowi za świąteczne dekoracje, pani Iwonie za posprzątanie świątyni oraz panu organiście Michałowi, za uświetnienie liturgii. Dziękuję moim współbraciom za posługę w sakramencie pokuty, mimo epidemii. Dziękuję wszystkim Parafianom i Pielgrzymom za trwanie na modlitwie przy Jezusie w Najświętszym Sakramencie.
  3. Szczególne podziękowania za wszystkie ofiary składane czy to osobiście, czy na konto, na funkcjonowanie naszego sanktuarium i klasztoru. Bóg zapłać za kwiaty do wystroju bazyliki i za bratki do upiększenia terenu sanktuarium oraz za wszystkie ofiary rzeczowe. Niech Matka Boża Górecka wszystkich otacza Swoją przemożną opieką.
  4. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. wg. porządku niedzielnego 800, 1000, 1200,1500 i 1830. Różaniec o godz. 1800. Taca przeznaczona jest na uczelnie katolickie w Polsce.
  5. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Miłosierdzia. Rozpoczyna ona Tydzień Miłosierdzia.
  6. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sprawach pilnych proszę kontaktować się telefonicznie.
  7. Informuję, że w związku ze stanem epidemii nie będzie w naszej parafii I Komunii św. 3 maja. Późniejszy termin zostanie ustalony po ustaniu stanu epidemii.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Miłujcie się” i „Głos z Górki Klasztornej”. Inne gazety dostępne są w internecie.
  9. Do wieczności w Wielką Sobotę odszedł Ks. Piotr Pietrzyk MSF. O terminie pogrzebu poinformujemy na stronie internetowej. Wieczny odpoczynek…
  10. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.