1. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie świętych Męczenników Andrzeja Dung-Lac, Pr. i Towarzyszy.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent czas oczekiwania na przyjście Pana na końcu czasów i w tajemnicy Bożego Narodzenia. Zachęcamy do duchowego przygotowania się przez uczestnictwo w Mszach św. roratnich i przez oczyszczenie duszy z grzechów w spowiedzi świętej. Na Mszy św. o godz. 800 zostaną poświęcone opłatki wigilijne, które będzie można nabyć w zakrystii.
  3. W tym roku roraty dla dzieci będą w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 1830. W związku z trwającą epidemią koronawirusa prosimy, aby to rodzice zdecydowali czy przyjdą z dzieckiem na Mszę św. do bazyliki /wtedy przychodzimy z lampionem/, czy będą uczestniczyć przez internet. W tym roku dzieci będą robić adwentowy album z rysunkami przedstawiającymi scenę z Ewangelii danego dnia. Na końcu, za wykonany album, będą nagrody.
  4. Przyjmujemy, do końca listopada, na wypominki roczne w zakrystii lub kancelarii. Przy wypominkach prosimy o zaznaczenie godziny wyczytywania 1000 lub 1200.
  5. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 1730 i różaniec o godz. 1800, zakończony śpiewem Suplikacji i błogosławieństwem.
  6. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Góreckiej, a w piątek na modlitwy za zmarłych o godz. 1800.
  7. W środę po Mszy św. wieczornej Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Wieczór Uwielbienia – wspólnotową Adorację Najświętszego Sakramentu.
  8. Od 29 listopada do 31 grudnia zaczynamy drugą ogólnopolską edycję rekolekcji internetowych pod nazwą „Oddanie 33”, które są przygotowaniem do osobistego oddania się Jezusowi przez ręce Maryi. Jedynym miejscem, w którym te rekolekcje będą prowadzone „na żywo” będzie kanał na YouTube o nazwie „Różaniec Bez Granic” prowadzony przez nas Misjonarzy Świętej Rodziny. Zapraszamy wszystkich do udziału w tych rekolekcjach i prosimy o polecenie ich innym. W ten sposób mamy realny wpływ na zmianę sytuacji w żuciu naszych rodzin i Ojczyzny.
  9. W czasie Adwentu będzie można zakupić w zakrystii świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – duże za 15 zł i małe za 6 zł.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Przewodnika Katolickiego”. W zakrystii można nabyć Kalendarz Górecki na rok 2021 z terminami spotkań w cenie 5 zł. i Modlitewnik Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w cenie 10 zł.
  11. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami.
  12. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczą w Mszach św. przez internet. Informujemy, że można przez naszą stronę internetową złożyć ofiarę na tacę, tzw. e-tacę, wpłacając dowolną sumę bezpośrednio przez kliknięcie na stronie Góreckiego Sanktuarium. Za wszystkie ofiary materialne i rzeczowe /np. ziemniaki/ składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o naszej modlitwie za darczyńców.
  13. Przypominamy o noszeniu maseczek i zachowaniu dystansu przebywając w bazylice.
  14. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.