1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończąca Okres Wielkanocny. Od poniedziałku rozpoczynamy w Kościele ciąg dalszy Okresu Zwykłego. Zapraszamy dzisiaj na godz. 2000, również online, na Wieczernik Muzyczny „Niech zstąpi Duch Twój”. Wystąpią artyści po przewodnictwem Dawida Krzyka i Ewy Dmochewicz. Będziemy przyzywać mocy Ducha Świętego.
  2. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, do naszej Bazyliki na godz. 1800. Od 1730 codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. Zapraszamy w dni powszednie na Mszę św. na godz. 1100 odprawianą do końca sierpnia.
  4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Góreckiej – Matki Kościoła, w środę wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi. i Towarzyszy, w czwartek Święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana i w piątek wspomnienie św. Bonifacego, B. i M.
  5. W poniedziałek zapraszamy do naszego Sanktuarium, również online, na Wielki Odpust Matki Bożej Góreckiej. Rozpoczniemy nim Wielką Nowennę Górecką przygotowująca nas na 950 – lecie Objawienia w 2029r. W tym roku świętujemy 125 rocznicę powstania Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. Odsłonięcie Cudownego Obrazu i Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny o godz. 730. Msze św. o godz. 800, 1000, 1200 i 1830 odprawiane w Bazylice. Msza św. dla małżonków i rodziców, którą będzie sprawował ks. Andrzej Pryba MSF – Profesor WSD, o godz. 1000. Uroczysta Suma Odpustowa, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwami do Matki Bożej Góreckiej, której przewodniczyć będzie Ks. Bp Jan Tyrawa, o godz. 1200. Nie będzie procesji z Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy na nią: Towarzystwo Świętego Wojciecha, Panie w strojach regionalnych do darów, Asystę ze sztandarami i chorągwiami, Marianki, Ministrantów, Sołtysów i Ochotniczą Straż Pożarną oraz Parafian i Pielgrzymów. Nieszpory Maryjne w Bazylice o godz. 1800. Sakrament pokuty będzie sprawowany w Bazylice i na placu Objawienia od 730 do 1300 i od 1800 do 1930. Przybywajcie do Matki Bożej jak najliczniej z podziękowaniami i prośbami. Zapraszają opiekunowie - Misjonarze Świętej Rodziny. Obowiązują maseczki i 2 metrowa odległość dla uczestniczących na Placu.
  6. W tym tygodniu przypadają I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca.
  7. W czwartek Adoracja Jezusa Eucharystycznego w intencji powołań i za powołanych od 1730.
  8. W piątek odwiedziny chorych, według listy, od godz. 800. O godz. 1800 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  9. W sobotę Nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP o godz. 1730.
  10. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy ona czas Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy do dopełnienia tego katolickiego obowiązku. Jest to też Dzień Dziękczynienia. U nas będziemy gościć przedstawicieli Orlej Straży, fundacji zajmującej się pomocą ofiarom terroryzmu w Iraku. Podzielą się z nami doświadczeniem i owocami swojej pracy. Po każdej Mszy św. będzie można wesprzeć ich działania poprzez złożenie dobrowolnej ofiary. Polecamy to ofiarności wiernych. Warto dodać, że ponad 90% zebranych pieniędzy trafia prosto do Iraku.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Góreckiego” i „Przewodnika Katolickiego”. W zakrystii można zakupić album o Kard. Stefanie Wyszyńskim w cenie 25 zł. i modlitewnik Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w cenie 10 zł.
  12. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim zakupić napoje i lody.
  13. Do wieczności odeszła Łucja Kotarak, lat 83 z Wiktorówka. Wieczny odpoczynek…
  14. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.