Ogłoszenia Parafialne na  Święto Chrztu Pańskiego 08.01.2023 r.

1. Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego. Dziękujemy Panu Bogu za sakrament chrztu świętego, przez który weszliśmy do wspólnoty Kościoła i staliśmy się umiłowanym dzieckiem Bożym. Dzisiejszą niedzielą kończy się Okres Narodzenia Pańskiego, a od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły w Roku Liturgicznym, trwający do wtorku przed Środą Popielcową. Żłóbek, choinki i kolędy, zgodnie z tradycją, pozostają do Święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do 2 lutego.
  2. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz. 1800, zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
  3. Zapraszamy serdecznie młodzież od VIII klasy wzwyż na spotkania odbywające się w piątki po Mszy św. wieczornej. Spotkania te prowadzą młodzi dla młodych, a opiekunem jest ks. Adrian Piecuch MSF.
  4. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1000, spotkanie w rozmównicy dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Prośba o obecność wszystkich.
  5. Serdeczne Bóg zapłać za miłe przyjmowanie po kolędzie i za złożone ofiary, które wyniosły 17620 zł. Zostaną przeznaczone na renowację trumienki i krzyża wiszącego w krużganku koło zakrystii. Niech Matka Boża Górecka wszystkim wyprasza potrzebne łaski.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. Można jeszcze w zakrystii zakupić Kalendarz Górecki na rok 2023 w cenie 7 zł. i książkę ks. Bogdana Kulika MSF „60 sekund o wieczności”
  7. W tym roku czekają nas kolejne inwestycje. Chcemy zrobić zejście do krypty pod prezbiterium i urządzić tam mauzoleum poświęcone Męczennikom Góreckim oraz dokończyć nową kotłownię. Dlatego z pokorą zwracamy się, jak w zeszłym roku, o finansowe wsparcie tych inwestycji. Będzie można to uczynić przez składanie ofiar na tzw. tacę inwestycyjną. U nas taka taca będzie zawsze, podobnie jak w ubiegłym roku, w 3 niedzielę miesiąca. Najbliższa taca w przyszłą niedzielę. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  8. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim zakupić kawę lub herbatę.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, szczególnie chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.