Ogłoszenia Parafialne na Uroczystość Najświętszej Trójcy 12.06.2022 r.

1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tak wspaniałego przeżycia Wielkiego Odpustu Góreckiego oraz Pielgrzymki Mężczyzn i Wojowników Maryi. Niech Matka Boża Górecka darzy wszystkich Swoimi łaskami.
  2. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończąca czas Komunii św. wielkanocnej.
  3. Zapraszamy na Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, na godz. 1800. Wcześniej od godz. 1730 Adoracja Najświętszego Sakramenty. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek modlitwy za zmarłych w ramach Nabożeństwa Czerwcowego.
  4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, Pr. i DK., we wtorek wspomnienie bł. Michała Kozala, B. i M. Patrona Diecezji, w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, i w piątek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, Zak.
  5. Zapraszamy Parafian i Pielgrzymów w poniedziałek na Nabożeństwo Fatimskie.  Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1830 i zakończenie procesją światła do kapliczki Matki Bożej Fatimskiej nad stawkiem. Prosimy o zabranie świec.
  6. W środę Odnowa w Duchu Świętym zaprasza, po Mszy św. wieczornej, na Wieczór Uwielbienia.
  7. W czwartek zapraszamy do naszego Sanktuarium na Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Uroczysta Suma na Placu Objawienia, z procesją Eucharystyczną do IV ołtarzy po Gaju, o godz. 1000. Prosimy mieszkańców poszczególnych wiosek o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Zapraszamy na nią całą asystę: Poczty Sztandarowe, Towarzystwo Świętego Wojciecha, Straż Górecką, Orkiestrę, Panów do niesienia baldachimu, Ministrantów, Marianki, dzieci do sypania kwiatów i pierwszokomunijne  oraz Parafian i Pielgrzymów.  Przybądźcie jak najliczniej dla uwielbienia Boga ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Pozostałe Msze św. będą odprawiane w bazylice o godz. 800, bezpośrednio po procesji około godz. 1200 i o godz. 1830. Nie ma Mszy św. o godz. 1500.
  8. W tygodniu, do czwartku włącznie, w tzw. dawniej Oktawie Bożego Ciała, procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Studzienki o godz. 1800. Zapraszamy całą asystę, Ministrantów, Marianki i dzieci sypiące kwiaty. Niech nasz jak najliczniejszy udział, będzie świadectwem naszej wiary w prawdziwą obecność Jezusa Chrystusa pod postacią chleba.
  9. W sobotę, o godz. 1830, Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Zapraszamy do uczestnictwa i otwarcia serc na działanie Ducha Świętego.
  10. W przyszła niedzielę ks. neoprezbiter Michał Młotek MSF, który miał u nas praktykę diakońską, będzie przewodniczył Mszy św. o godz. 1000, głosił słowo Boże i udzielał prymicyjnego błogosławieństwa po Mszach świętych. Serdecznie zapraszamy.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego” i specjalne wydanie „Posłańca Świętej Rodziny”, który jest cegiełką na pomoc Ukrainie.
  12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium. W przyszłą niedzielę tzw. „taca inwestycyjna”, na remont dachu nad starym klasztorem.
  13. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim zakupić też napoje i lody.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.