Ogłoszenia Parafialne na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 29.05.2022 r.

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przygotowujemy się Nowenną do Ducha Świętego na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i do Odpustu Matki Bożej Góreckiej – Matki Kościoła. Nowenna codziennie w czasie Nabożeństw.
  2. Zapraszamy do wtorku na Nabożeństwa Majowe, ku czci Najświętszej Maryi Panny, a od środy na Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, na godz. 1800. W środę nabożeństwo połączone jest z Nowenną do Matki Bożej Góreckiej, a  w piątek z modlitwami za zmarłych. Od godz. 1730 codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. W dni powszednie dodatkowa Msza św. o godz. 1100, odprawiana do końca sierpnia.
  4. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, w środę wspomnienie św. Justyna, M., w piątek wspomnienie Świętych Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy oraz I Czwartek, I Piątek i I Sobotę miesiąca.
  5. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych i o wytrwanie powołanych od godz. 1730.
  6. W piątek odwiedziny chorych od godz. 800.
  7. W sobotę Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 1730, a o godz. 1830. Msza św. w intencji Ojczyzny.
  8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończąca Okres Wielkanocny. Od poniedziałku w Kościele ciąg dalszy Okresu Zwykłego.
  9. Serdecznie zapraszamy do naszego Sanktuarium na Wielki Odpust Matki Bożej Góreckiej – Matki Kościoła w II Dzień Zesłania Ducha Świętego, w poniedziałek 6 czerwca. W sobotę 4 czerwca czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego od godz. 2000. Zapraszamy na nie grupy Odnowy w Duchu Świętym z innych Parafii, wspólnoty Domowego Kościoła i wszystkich wiernych, którzy pragną wspólnie uwielbiać Boga i przyzywać darów Ducha Świętego. W niedzielę 5 czerwca Msze św. jak w każdą niedzielę. Msza św. o godz. 1200 dla młodzieży, na którą serdecznie zapraszamy do uczestnictwa młodych z całego regionu Krajny. Będzie ona wstępem do Góreckich Dni Młodości. Wieczorem o godz. 1930 koncert pieśni maryjnych w wykonaniu Chóru „Magnificat”. W poniedziałek 6 czerwca na Placu Objawienia o godz. 1000 Msza św. w intencji małżeństw i rodzin, którą odprawi ks. Prowincjał Piotr Krupa MSF, a o godz. 1200 uroczysta suma z procesją eucharystyczną po Gaju, którą odprawi Ks. Bp. Krzysztof Włodarczyk. Zapraszamy całą asystę z orkiestrą  i dzieci do sypania kwiatów. Pozostałe Msze św. o godz. 800 i 1830 będą odprawiane w bazylice. Nie ma w dzień odpustu Mszy św. o godz. 1500. W niedzielę i w poniedziałek zapraszamy na  Festyn Rodzinny za Domem Pielgrzyma. Będzie można przez zakup maskotek wspomóc budowę kościoła na Papui, Nowej Gwinei. Szczegóły zamieszczone są na plakatach, na stronie internetowej sanktuarium i góreckim Facebooku.
  10. W czwartek 16 czerwca Boże Ciało. Przypominamy, że w tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 1500. Uroczysta Msza św. z procesją do 4 ołtarzy o godz. 1000.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Góreckiego”, „Przewodnika Katolickiego” i „Posłaniec Świętej Rodziny” jako cegiełka na pomoc Ukrainie.
  12. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Można zakupić również kawę, herbatę, napoje i lody.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet, zwłaszcza chorym życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.