Ogłoszenia Parafialne na V Niedzielę Wielkanocną 15.05.2022 r.

1. Dziękujemy naszym Strażakom za przygotowanie dzisiejszego Dnia Skupienia: uroczystej Mszy św. i festynu. Niech Matka Boża Górecka otacza  Strażaków i ich rodziny Swoją opieką.
  2. Zapraszamy codziennie, do naszej bazyliki, na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i Nabożeństwo Majowe o godz. 1800. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek modlitwy za zmarłych w ramach Nabożeństwa Majowego.
  3. W tym tygodniu obchodzimy w poniedziałek święto św. Andrzeja Boboli, Pr. i M. Patrona Polski.
  4. W tygodniu dodatkowa Msza św. o godz. 1100, odprawiana do końca sierpnia.
  5. W środę Odnowa w Duchu Świętym zaprasza, po Mszy św. wieczornej, na Wieczór Uwielbienia i w piątek na nocne czuwanie w intencji powołań, o świętość dla kapłanów i o pokój na Ukrainie i w świecie.
  6. W piątek w Sanktuarium Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Spotkanie u Matki”. Szczegóły na plakatach, góreckiej stronie internetowej i góreckim Facebooku.
  7. W sobotę Msza św. o godz. 1830 z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Serdecznie zapraszamy do wspólnego uwielbiania Boga i otwierania serca na dary Ducha Świętego.
  8. Serdecznie zapraszamy, nasze drogie Panie z Parafii, Ziemi krajeńskiej i diecezji bydgoskiej, na Pielgrzymkę Kobiet do Matki Bożej Góreckiej w sobotę 28 maja. Prowadzić nas będzie Bł. Matka Elżbieta Róża Czacka, niewidoma, która otwierała oczy widzącym i Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża z Lasek. Rozpoczęcie o godz. 1000. Szczegóły na plakatach, góreckiej stronie internetowej i góreckim Facebooku.
  9. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium, szczególnie za dzisiejszą tacę inwestycyjną na remont dachu nad starym klasztorem. Dzieci pierwszokomunijne ofiarowały dla dzieci na misjach 1580 zł. Bóg zapłać.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego” i specjalny numer „Posłańca Świętej Rodziny”, który jest „cegiełką” za dobrowolną ofiarę, na wsparcie uchodźców z Ukrainy. W nim m. in.: świadectwa uchodźców; wskazówki psychologa jak wspierać uchodźców i siebie w czasie toczącej się wojny; propozycje Misjonarzy Świętej Rodziny dla polskiej i ukraińskiej młodzieży na wakacje w naszych ośrodkach rekolekcyjnych. Wszystkie artykuły napisano w dwóch językach: polskim i ukraińskim. Dziękujemy za nabywanie naszego „czasopisma – cegiełki”.
  11. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim wypić kawę lub herbatę i zakupić lody.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.