Ogłoszenia Parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu 26.03.2023 r

1. Dzisiejsza niedziela jest I Niedzielą Męki Pańskiej, dlatego, zgodnie z tradycją, zasłaniamy krzyże do końca obrzędów Wielkiego Piątku, kiedy odsłaniamy krzyż.
  2. Zapraszamy do udziału w naszych rekolekcjach, które głosi ks. Joachim Leszczyna MSF. Nauki od poniedziałku do środy na Mszach św. o godz. 1000 i 1830. W poniedziałek na godz. 1000 zapraszamy szczególnie osoby chore i w podeszłym wieku /będzie udzielony sakrament chorych/. Nauki stanowe w poniedziałek dla mężczyzn i we wtorek dla kobiet o godz. 1930. Taca z wtorku i środy jest naszym podziękowaniem dla Ojca rekolekcjonisty i ofiarą na dzieła misyjne MSF.
  3. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony Suplikacjami. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
  4. W piątek zapraszamy Parafian i Pielgrzymów na Drogę Krzyżową, wokół murów Sanktuarium, po Mszy św. wieczornej. Prosimy o zabranie świec. Nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 1800.
  5. W sobotę III Misterium Męki Pańskiej. Rozpoczęcie Mszą św. na Placu Objawienia o godz. 1400. Jest to również I Sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy raniące to Serce o godz. 1730, a o godz. 1830 Msza św. w intencji Ojczyzny.
  6. W przyszłą niedzielę - Niedzielę Palmową - rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. Upamiętniamy pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Dlatego przynosimy palmy. Będziemy mogli je też zakupić w sanktuarium u kleryków. Ofiary na WSD MSF. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Gorzkie Żale śpiewane po Mszy św. o godz. 1000, a po nich spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Prośba o obecność wszystkich. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Nie ma Mszy św. o godz. 1500. Msza św. popołudniowa o godz. 1400 na Placu Objawienia, rozpoczynająca ostatnie IV Misterium Męki Pańskiej.
  7. W dzisiejszą i przyszłą niedzielę, po Mszach św., będą zbierane ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu. Za ofiary serdeczne Bóg zapłać.
  8. W kruchcie bazyliki, można zakupić świece Caritas tzw. „Paschaliki”: duże za 15 zł.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Góreckiego” i „Przewodnika Katolickiego”.
  10. Zapraszamy serdecznie do naszego sklepiku z dewocjonaliami.
  11. Dyrektor Zespołu Szkół w Łobżenicy zaprasza uczniów klas VIII wraz z rodzicami na Drzwi Otwarte Szkoły w sobotę 1 kwietnia w godz. od 900 do 1200.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.