Ogłoszenia Parafialne na VI Niedzielę Wielkanocną
9.05.2021 r.
  1. Dziękujemy wszystkim, którzy przeżywali z nami jubileusz 50-lecia naszej Parafii. Dziękujemy za modlitwę, za życzenia, prezenty i złożone ofiary. Otrzymaliśmy dwie nowe chorągwie Żywego Różańca, dwa nowe ornaty, bieliznę kielichową, pamiątkowe tablice od Starostwa Powiatowego i Ochotniczej Straży Pożarnej. Dziękujemy za wszystkie ofiary, które pozwoliły zrealizować nowe chorągwie i całą uroczystość. Niech Matka Boża Niepokalanie Poczęta, Patronka naszej wspólnoty parafialnej, wszystkim wyprasza potrzebne łaski.
  2. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, do naszej bazyliki, codziennie na godz. 1800. Wcześniej, od godz. 1730, Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do cichej, osobistej modlitwy.
  3. Codziennie w dni powszednie Msza św. o godz. 1100, odprawiana do końca sierpnia.
  4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących. Codziennie procesja do krzyża, połączona z Nabożeństwem Majowym, o godz. 1800. Zapraszamy do udziału naszych rolników, bo tylko praca połączona z modlitwą przynosi obfite owoce. Pamiętajmy, że „Bez Boga ani do proga”.
  5. W środę, po Mszy św. wieczornej, Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Wieczór Uwielbienia.
  6. W czwartek Dzień Fatimski. Zapraszamy Parafian i Pielgrzymów na Mszę św. z kazaniem o godz. 1830, różaniec z rozważaniami, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i procesję wokół Studzienki nad stawek do kapliczki Matki Bożej Fatimskiej.
  7. W piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna będzie odprawiana w ramach Nabożeństwa Majowego o godz. 1800.
  8. W sobotę w Sanktuarium Dzień Skupienia Samorządowców. Uroczysta Msza św. o godz. 1100. Natomiast o godz. 1830 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
  9. Również w sobotę w Wyższym Seminarium Duchownym w Kazimierzu Biskupim Ks. Bp. Wiesław Mering udzieli święceń kapłańskich 3 diakonom i święceń diakonatu 3 alumnom. Uroczysta Msza św. o godz. 1100. Prosimy o modlitwę w intencji nowych kapłanów i diakonów MSF.
  10. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  11. W niedzielę o godz. 1930 w auli Domu Pielgrzyma spotkanie przed Misterium Męki Pańskiej. Serdeczna prośba o obecność wszystkich aktorów i zaangażowanych w to dzieło.
  12. Już dziś serdecznie zapraszamy do naszego Sanktuarium na Wielki Odpust Matki Bożej Góreckiej – Matki Kościoła w II Dzień Zesłania Ducha Świętego 24 maja. W tym roku będzie połączony z uroczystymi obchodami jubileuszu 100 lat pracy Misjonarzy Świętej Rodziny w Polsce. Rozpoczniemy w sobotę 22 maja sympozjum, a wieczorem będzie występ kleryków i czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego. W niedzielę 23 maja Msze św. z okolicznościowym kazaniem, Misterium Męki Pańskiej i Oratorium o św. Józefie. W poniedziałek 24 maja   o godz. 1000 tradycyjnie Msza św. w intencji małżeństw i rodzin, a o godz. 1200 uroczysta suma z procesją eucharystyczną po Gaju, pod przewodnictwem Ks. Bpa Jana Tyrawy. Szczegóły zamieszczone są na plakatach, na stronie internetowej sanktuarium i góreckim Facebooku.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  14. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim zakupić również napoje i lody.
  15. W związku z powtarzającymi się wypadkami wyrzucania do koszów przy cmentarzu części samochodowych, opon i innych wielogabarytowych śmieci, prosimy o zaprzestanie tego procederu. Prosimy osoby, które widziałyby takie wypadki, o informację o sprawcach do księdza rektora.
  16. Zapowiedzi przedślubne: zamierzają zawrzeć związek małżeński:Michał Junka, stanu wolnego, Parafia św. Królowej Jadwigi Chojnice i Monika Waloch, stanu wolnego, Parafia NMP Niepokalanie Poczętej Górka Klasztorna.
Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.