Ogłoszenia Parafialne na VI Niedzielę Wielkanocną 22.05.2022 r.

1. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, do naszej bazyliki, codziennie na godz. 1800. Wcześniej, od godz. 1730, Adoracja Najświętszego Sakramentu. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek modlitwy za zmarłych w czasie Nabożeństwa Majowego.
  2. Codziennie w dni powszednie Msza św. o godz. 1100, odprawiana do końca sierpnia.
  3. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych /modlimy się w za Kościół w Chinach/ i w czwartek wspomnienie św. Filipa Neri, Pr.
  4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących. Codziennie procesja do krzyża, połączona z Nabożeństwem Majowym, o godz. 1800. Zapraszamy do  udziału naszych rolników, bo tylko praca połączona z modlitwą przynosi obfite owoce.
  5. W tym tygodniu, z powodu wyjazdu ks. Proboszcza, kancelaria parafialna w środę, będzie nieczynna. Zapraszamy w sprawach kancelaryjnych w piątek od 1600 do 1730.
  6. W piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, w ramach Nabożeństwa Majowego o godz. 1800.
  7. Serdecznie zapraszamy, nasze drogie Panie z Parafii, Ziemi krajeńskiej i diecezji bydgoskiej, na Pielgrzymkę Kobiet do Matki Bożej Góreckiej w sobotę 28 maja. Prowadzić nas będzie Bł. Matka Elżbieta Róża Czacka, niewidoma, która otwierała oczy widzącym, której relikwie uroczyście wprowadzimy, i Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża z Lasek. Rozpoczęcie o godz. 1000. Szczegóły na plakatach, góreckiej stronie internetowej i góreckim Facebooku.
  8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
  9. Już dziś serdecznie zapraszamy do naszego Sanktuarium na Wielki Odpust Matki Bożej Góreckiej – Matki Kościoła w II Dzień Zesłania Ducha Świętego 6 czerwca. Rozpoczniemy w sobotę 4 czerwca czuwaniem modlitewnym, od godz. 2100, przed Zesłaniem Ducha Świętego. W niedzielę 5 czerwca o godz. 1200 Msza św. dla młodzieży i festyn. W poniedziałek 6 czerwca   o godz. 1000 Msza św. w intencji małżeństw i rodzin, a o godz. 1200 uroczysta suma z procesją eucharystyczną po Gaju, pod przewodnictwem Ks. Bpa Krzysztofa Włodarczyka. Szczegóły  zamieszczone są na plakatach, na stronie internetowej sanktuarium i góreckim Facebooku.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego” i „Posłaniec Świętej Rodziny” jako cegiełka na pomoc Ukrainie.
  11. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium. Bóg zapłać.
  12. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim zakupić również kawę, herbatę, napoje i lody.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.