Ogłoszenia Parafialne na VII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 19.02.2023 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 56 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”(Mk 1, 15). Zachęcamy do podjęcia wielkopostnej abstynencji i ofiarowania jej jako zadośćuczynienie za grzechy pijaństwa i pomoc osobom uzależnionym w osiągnięciu trwałej trzeźwości. Dzisiaj, po Mszy św., zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Syrii i Turcji. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  2. Zapraszamy codziennie na Adorację o godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej o godz. 1800.
  3. W środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem, na znak podjęcia pokuty, o godz. 700, 1000 i 1830. Taca przeznaczona jest na diecezjalne hospicja. W ten dzień wszystkich katolików od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a wiernych między 18 a 60 rokiem życia również post ścisły tzn. jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Rozpoczynają się też kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. Rekolekcje parafialne w tym roku będą w terminie późniejszym od V Niedzieli Wielkiego Postu tj. od 26 marca. Wygłosi je ks. Joachim Leszczyna MSF.
  4. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej z modlitwą do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1800. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do rozważania Męki Pańskiej. Dla dzieci będą rozdawane książeczki i obrazki za udział w tym nabożeństwie. Jest to również dzień postu i modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich.
  5. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 1500, czyli około 1550. Dla dzieci za uczestnictwo będą rozdawane obrazki. Nauki wygłosi ks. Piotr Lipski MSF. Zachęcamy do licznego udziału Parafian i Pielgrzymów. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  6. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1000, spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Prośba o obecność wszystkich.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. W zakrystii można kupić książkę ks. Bogdana Kulika MSF „60 sekund o wieczności” w cenie 20 zł.
  8. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim zakupić kawę lub herbatę.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet, szczególnie chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.