OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                   Ogłoszenia Parafialne na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
23.05.2021 r.

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończąca Okres Wielkanocny. Od poniedziałku rozpoczynamy w Kościele ciąg dalszy Okresu Zwykłego. Świętujemy w naszym Sanktuarium 100 – lecie pracy Misjonarzy Świętej Rodziny w Polsce. Zapraszamy dzisiaj na godz. 1500 na Misterium Męki Pańskiej, połączone z upamiętnieniem męczenników II wojny światowej z naszego Zgromadzenia, i na godz. 2000 na Oratorium muzyczne o św. Józefie przygotowane przez współbraci ze Złotowa oraz p. Ewę Dmochewicz i p. Dawida Krzyka. Dziękujemy wszystkim, którzy wraz z nami przeżywają ten jubileusz, za modlitwę i obecność.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe do naszej Bazyliki na godz. 1800. Od 1730 codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. W środę, w ramach nabożeństwa, Nowenna do Matki Bożej Góreckiej, a w piątek modlitwy za zmarłych.
 3. Zapraszamy w dni powszednie na Mszę św. na godz. 1100, odprawianą do końca sierpnia.
 4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Góreckiej – Matki Kościoła – w tym dniu modlimy się za Kościół w Chinach, w środę wspomnienie św. Filipa Neri, Pr., w czwartek Święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana i w sobotę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, Dz.
 5. W poniedziałek zapraszamy do naszego Sanktuarium na Wielki Odpust Matki Bożej Góreckiej połączony z obchodami 100 rocznicy przybycia Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny do niepodległej Polski. Odsłonięcie Cudownego Obrazu i Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny o godz. 730. Msze św. o godz. 800 i 1830 odprawiane będą w Bazylice. Msza św. dla  małżonków i rodziców, którą będzie sprawował ks. Wice prowincjał Andrzej Tron MSF  o godz. 1000 i uroczysta Suma Odpustowa, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i procesją eucharystyczną po Gaju, o godz. 1200 będą sprawowane na Placu Objawienia. Zapraszamy na nią: Towarzystwo Świętego Wojciecha, osoby w strojach regionalnych do darów, Asystę ze sztandarami i chorągwiami, Marianki, Ministrantów, Sołtysów, Ochotniczą Straż Pożarną, Bractwo Kurkowe i dzieci do sypania kwiatów oraz Parafian i Pielgrzymów. Nieszpory Maryjne w Bazylice o godz. 1800.  Sakrament pokuty będzie sprawowany w Bazylice i na placu Objawienia od 730 do 1300 i od 1800 do 1930.  Przybywajcie do Matki Bożej  jak najliczniej z podziękowaniami i prośbami. Zapraszają opiekunowie - Misjonarze Świętej Rodziny. Obowiązują w bazylice maseczki i 1,5 metrowa odległość dla uczestniczących na Placu. Po Sumie zapraszamy na Festyn za Domem Pielgrzyma. Będzie tam możliwość zjedzenia posiłku.
 6. Zapraszamy do odwiedzenia na nowo otwartego muzeum góreckiego z wystawą misyjną w krypcie. Wejście przez kaplicę Matki Bożej Bolesnej, Patronki Dobrej Śmierci.
 7. W środę z powodu wyjazdu ks. proboszcza kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy ona czas Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy do dopełnienia tego katolickiego obowiązku.
 9. Informujemy już, ze w Uroczystość Bożego Ciała 3 czerwca Msze św. będą sprawowane o godz. 800, 1000 z procesją do 4 ołtarzy, bezpośrednio po procesji około 1200 i o 1830. Nie będzie Mszy św. o godz. 1500.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 11. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami, w którym są też napoje i lody.
 12. Dyrektor Zespołu Szkół w Łobżenicy informuje, że trwa nabór do Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Branżowej. Wszelkie szczegóły na stronie internetowej szkoły i facebooku. Zapraszamy serdecznie do naszej szkoły. Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godz. 730 – 1530.

 

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.