Ogłoszenia Parafialne na VIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 27.02.2022 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 55 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Posłani – Trzeźwi - Wolni”. Zachęcamy do podjęcia wielkopostnej abstynencji i ofiarowania jej jako zadośćuczynienie za grzechy pijaństwa i pomoc osobom uzależnionym w osiągnięciu trwałej trzeźwości.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w czwartek Święto św. Kazimierza Królewicza oraz I Czwartek, I Piątek i I Sobotę miesiąca. Zapraszamy codziennie na Adorację o godz. 1730 i różaniec.
  3. W środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem, na znak podjęcia pokuty, o godz. 700, 1000 i 1830. Taca przeznaczona jest na diecezjalne hospicja. Zbiórka do puszek na pomoc Ukrainie. W ten dzień wszystkich katolików od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a wiernych między 18 a 60 rokiem życia również post ścisły tzn. jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Rozpoczynamy też nasze rekolekcje wielkopostne, które wygłosi ks. Michał Popowski MSF. Msze św. z naukami o godz. 1000 i 18 Nauki stanowe o godz. 1930 w czwartek dla mężczyzn i w piątek dla kobiet. Plan rekolekcji jest w „Głosie Góreckim” i wywieszony w gablotkach. Taca na zakończenie rekolekcji jest  na Wyższe Seminarium Duchowne Misjonarzy Świętej Rodziny. Rozpoczynają się też kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
  4. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych i za powołanych od godz. 1730 i o godz. 1800 nabożeństwo.
  5. W piątek odwiedziny chorych od godz. 800 i nabożeństwo Drogi Krzyżowej z modlitwą do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1800. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do rozważania Męki Pańskiej. Dla dzieci będą rozdawane książeczki i obrazki za udział w tym nabożeństwie. Jest to również dzień postu i modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich.
  6. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 1730. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 1830. Po Mszy św. nocne czuwanie różańcowe w intencji dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszamy.
  7. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 1500, czyli około 1550. Nauki wygłosi diakon Michał Młotek MSF. Zachęcamy do licznego udziału Parafian i Pielgrzymów. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych zbiórka do puszek na Caritas, na pomoc Ukrainie.
  9. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy do bazyliki na godz. 2000 na wielkopostny koncert w wykonaniu Dawida Krzyka z zespołem pt. „Nie zdejmę krzyża z mojej ściany”.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego” i „Miłujcie się”.
  11. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim zakupić kawę lub herbatę. Zachęcamy do nabycia książki Ks. Prof. Mariana Machinka MSF pt. „Nowy tęczowy świat”.
  12. Pragną zawrzeć związek małżeński:

Paweł Pikulik, st. wolnego, Parafia NMP Niepokalanie Poczętej, Górka Klasztorna i Olga Patrycja Król-Synoradzka, st. wolnego, Parafia Św. Trójcy, Łobżenica   oraz Paweł Jeszka, st. wolnego, Parafia Św. Jadwigi, Glesno i Iwona Kobierowska, st. wolnego, Parafia NMP Niepokalanie Poczętej, Górka Klasztorna.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między nimi jest w sumieniu zobowiązany zawiadomić swoich duszpasterzy.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet, szczególnie chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.