Ogłoszenia Parafialne na XII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 20.06.2021 r.

1. Od dzisiejszej niedzieli zniesiona jest dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane. Opuszczenie Mszy św. w te dni z własnej woli jest grzechem śmiertelnym. Uczestnictwo online pozostaje dla ludzi chorych.
  2. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, do naszej Bazyliki na godz. 1800. Wcześniej od 1730 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, Zak. i w czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  4. Dziękujemy mężczyznom, którzy uczestniczyli osobiście lub online w II Pielgrzymce Mężczyzn do Matki Bożej Góreckiej. Szczególne podziękowanie dla „Mężczyzn Świętego Józefa” za ich świadectwo. Niech Matka Boża Górecka otacza mężczyzn Swoją opieką.
  5. Od piątku 25 do niedzieli 27 czerwca swoje rekolekcje w Sanktuarium będzie przeżywała Wspólnota Krzyża Pana Jezusa Konającego z Tarnówki.
  6. Dzisiaj po Mszach św. można złożyć podpis pod projektem „Stop LGBT”. Zachęcamy do poparcia tego projektu. Przy składaniu podpisu należy podać numer pesel.
  7. Zapraszamy młodzież do udziału w Góreckich Dniach Młodości od 5 do 11 lipca br. Koszt 210 zł. Więcej informacji na Facebooku i u ks. Adriana Piecucha MSF.
  8. „Grupa Złota” z Górki Klasztornej zaprasza do wspólnego pieszego pielgrzymowania od 19 do 31 lipca na Jasną Górę. Koszt 200 zł. Więcej informacji na plakatach i na Facebooku – „Grupa Złota”. W kościele jest skrzynka na filarze po lewej stronie, przy głównym wejściu do bazyliki, na intencje i ofiary, które pielgrzymi zabiorą ze sobą  i będą  powierzać Bogu przez wstawiennictwo Maryi. Bóg zapłać za wszelką pomoc.
  9. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy prowadzi studia magisterskie oraz podyplomowe nadające kwalifikacje do nauczania religii we wszystkich typach szkół. Rekrutacja na studia zaoczne trwa do 10 września. Szczegóły na plakatach w gablotkach.
  10. Zapraszamy do Poradni Małżeńskiej tylko przez wcześniejsze umówienie się telefoniczne. Numer podany jest na tablicy informacyjnej przy wejściu do Domu Pielgrzyma.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”, „Miłujcie się” i biuletynu ADS „Nadzieja i życie”.
  12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium i na renowację obrazu Matki Bożej ze Studzienki. Niech Matka Boża Górecka ma darczyńców w swojej opiece.
  13. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Można zakupić napoje i lody.
  14. Zapowiedzi przedślubne:

Kevin Hamrol, stanu wolnego, Polska Misja Katolicka Bielefeld, Niemcy Joanna Brzezińska, stanu wolnego, Polska Misja Katolicka Bielefeld, Niemcy, pochodząca z naszej parafii.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między nimi jest zobowiązany w sumieniu zgłosić swoim duszpasterzom.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.