Ogłoszenia Parafialne na XII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku

19.06.2022 r.

1. Serdeczne Bóg zapłać za podniosłe przeżycie Uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję kapłanom za wspólne uczestnictwo i spowiedź oraz bratu Andrzejowi za przygotowanie liturgii. Szczególne podziękowanie dla osób z poszczególnych wiosek, które przygotowały piękne ołtarze, dla Pani florystki, Pocztów Sztandarowych, Towarzystwa Świętego Wojciecha, Straży Góreckiej, Panów niosących baldachim, Orkiestry, Pana organisty, Marianek, Ministrantów, dzieci sypiących kwiaty i pierwszokomunijnych oraz wszystkich, którzy uwielbiali Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Niech Bóg wszystkich obdarzy potrzebnymi łaskami.
  2. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, do naszej Bazyliki, na godz. 1800. Wcześniej od 1730 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, Zak., w czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  4. Do czwartku włącznie, w tzw. dawniej Oktawie Bożego Ciała, procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Studzienki o godz. 1800. Zapraszamy całą asystę, Ministrantów, Marianki, dzieci sypiące kwiaty oraz Parafian i Pielgrzymów. W czwartek, poświęcenie wianków.
  5. W piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia NSPJ „Najmilszy Jezu, któremu za miłość…”. Dokonamy tego aktu na Nabożeństwie Czerwcowym o godz. 1800. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych.
  6. W piątek zapraszamy dzieci, nauczycieli i rodziców, szczególnie ze Szkoły w Wiktorówku, na Mszę św., o godz. 1830 na zakończenie roku szkolnego.
  7. Zapraszamy młodzież do udziału w Góreckich Dniach Młodości od 4 do 10 lipca br. Koszt 300 zł. Więcej informacji na Facebooku i u ks. Adriana Piecucha MSF.
  8. „Grupa Złota” z Górki Klasztornej zaprasza do wspólnego pieszego pielgrzymowania od 19 do 31 lipca na Jasną Górę. Koszt 200 zł. Zapisy od 19 czerwca w zakrystii, po Mszach św. Więcej informacji na plakatach i na Facebooku – „Grupa Złota”. W kościele jest skrzynka na filarze po lewej stronie, przy głównym wejściu do bazyliki, na intencje i ofiary, które pielgrzymi zabiorą ze sobą i będą  powierzać Bogu przez wstawiennictwo Maryi. Bóg zapłać za wszelką pomoc.
  9. U nas będziemy gościć przedstawicieli Orlej Straży, fundacji zajmującej się pomocą ofiarom terroryzmu w Iraku. Podzielą się z nami doświadczeniem ze swojej pracy. Po każdej Mszy św. będzie można wesprzeć ich działania poprzez złożenie dobrowolnej ofiary. Bóg zapłać”
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego” i ”Miłujcie się”.
  11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium, szczególnie na remont dachu nad starym klasztorem. Niech Matka Boża Górecka ma darczyńców w swojej opiece.
  12. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami oraz od dzisiejszej niedzieli do restauracji „Arka”, na smaczny posiłek

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.