Ogłoszenia Parafialne na XIV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku
05.07.2021 r.

1. Przeżywamy dziś uroczystość odpustowa Studzienki – kościoła Nawiedzenia NMP. Suma odpustowa, odprawiana w Studzience, z procesją Eucharystyczną wokół Studzienki, o godz. 1000. Na tej Mszy św. poświęcony został odnowiony tryptyk z obrazem Matki Bożej i monstrancja wykonana z okazji zbliżającej się 950 rocznicy objawienia Maryi w Góreckim Gaju. Obraz możemy zobaczyć w Studzience, a monstrancja stoi na bocznym ołtarzu Matki Bożej Bolesnej w bazylice.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej Dz. i w czwartek wspomnienie św. Jana z Dukli, Pr.
  3. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu do Bazyliki na godz. 1730 i wspólny różaniec o godz. 1800, zakończony śpiewem suplikacji i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej, a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
  4. W tygodniu dodatkowa Msza św. dla Pielgrzymów, odprawiana do końca sierpnia, o godz. 1100.
  5. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1000,  nabożeństwo różańcowe dla Róż Żywego Różańca.
  6. Od poniedziałku 5 do niedzieli 11 lipca w Sanktuarium Góreckie Dni Młodości i od niedzieli 11 do niedzieli 18 lipca  Góreckie Rekolekcje Maryjne.
  7. „Grupa Złota” z Górki Klasztornej zaprasza do wspólnego, pieszego pielgrzymowania od 19 do 31 lipca na Jasną górę. Koszt 200 zł. Więcej informacji na plakatach i na Facebooku – „Grupa Złota”. W bazylice jest skrzynka na filerze po lewej stronie przy głównym wejściu, na intencje i ofiary, które pielgrzymi zabiorą ze sobą i będą powierzać Bogu przez wstawiennictwo Maryi. Bóg zapłać za wszelką pomoc.
  8. Misjonarze Świętej Rodziny przyjmują kandydatów na kapłanów i braci zakonnych. Po rozmowie z Przełożonym Prowincjalnym i złożeniu odpowiednich dokumentów można rozpocząć 20 sierpnia b.r. okres próbny tzw. nowicjat. Szczegóły na stronie internetowej Misjonarzy Świętej Rodziny.
  9. Referat Powołań MSF zaprasza młodzież męską do udziału w tzw. wakacyjnych akcjach powołaniowych, aby zastanowić się nad swoją przyszłością, nad swoim powołaniem. Najbliższe terminy to: 11-14 lipca wędrówka po Masywie Śnieżnika i 25-27 lipca rowerowa pielgrzymka z Warszawy na Jasną Górę. Szczegóły u ks. Łukasza Skołuda MSF i na stronie internetowej Misjonarzy Świętej Rodziny.
  10. Poradnia Małżeńska czynna jest dla osób, które wcześniej umówią się na spotkanie telefonicznie. Numer telefonu podany jest na tablicy informacyjnej przed wejściem do Domu Pielgrzyma.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  12. Przypominamy, ze została odwołana dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta. Zapraszamy i zachęcamy do fizycznego, osobistego uczestnictwa w Eucharystii. Tylko osobiste, realne spotkanie z Chrystusem w sakramentach obdarowuje potrzebną łaską.
  13. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium. Niech Matka Boża Górecka ma darczyńców w Swojej opiece.
  14. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami oraz w niedziele do restauracji „Arka”.
  15. Zapowiedzi przedślubne:

Grzegorz Kowalski, stanu wolnego, Parafia Św. Trójcy w Łobżenicy i

Zuzanna Piszczek, stanu wolnego, Parafia NMP Niepokalanie Poczętej w Górce Klasztornej.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między nimi jest w sumieniu zobowiązany powiadomić swoich duszpasterzy.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i chorym uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.