Ogłoszenia Parafialne na XIV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 03.07.2022 r.

1. Przeżywamy dziś uroczystość odpustową Studzienki – kościoła Nawiedzenia NMP. Suma odpustowa, została odprawiana w Studzience, z procesją Eucharystyczną, o godz. 1000. Na tej Mszy św. zostały uroczyście wniesione, w relikwiarzu w formie figury bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego, Jego relikwie. Możemy oddać im hołd i pomodlić się przed nimi w bazylice. Wystawione są na ołtarzu.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w środę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej Dz. i w piątek wspomnienie św. Jana z Dukli, Pr.
  3. Zapraszamy w tym tygodniu na Adorację Najświętszego Sakramentu do Bazyliki na godz. 1800 i wspólny różanie zakończony śpiewem Suplikacji i błogosławieństwem. Zmiana godziny z 1730 na 1800 pozwoli uczestnikom Góreckich Dni Młodości spokojnie odprawić Mszę św. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
  4. W tygodniu dodatkowa Msza św. dla Pielgrzymów, odprawiana do końca sierpnia, o godz. 1100.
  5. W czwartek I Czwartek miesiąca. Nabożeństwo w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych i za powołanych o godz. 1800.
  6. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1000,  nabożeństwo różańcowe dla Róż Żywego Różańca.
  7. Od poniedziałku 4 do niedzieli 10 lipca w Sanktuarium Góreckie Dni Młodości i od niedzieli 10 do niedzieli 17 lipca  Góreckie Rekolekcje Maryjne.
  8. „Grupa Złota” z Górki Klasztornej zaprasza do wspólnego, pieszego pielgrzymowania od 19 do 31 lipca na Jasną Górę. Koszt 200 zł. Więcej informacji na plakatach i na Facebooku – „Grupa Złota”. W bazylice jest skrzynka na filerze po lewej stronie przy głównym wejściu, na intencje i ofiary, które pielgrzymi zabiorą ze sobą i będą powierzać Bogu przez wstawiennictwo Maryi. Bóg zapłać za wszelką pomoc. Zapisy w zakrystii.
  9. Misjonarze Świętej Rodziny przyjmują kandydatów na kapłanów i braci zakonnych. Po rozmowie z Przełożonym Prowincjalnym i złożeniu odpowiednich dokumentów można rozpocząć 20 sierpnia b.r. okres próbny tzw. nowicjat. Szczegóły na stronie internetowej Misjonarzy Świętej Rodziny.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Góreckiego” i „Przewodnika Katolickiego”.
  11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium, szczególnie na remont dachu nad starym klasztorem. Niech Matka Boża Górecka ma darczyńców w Swojej opiece.
  12. Członkowie Fundacji Orla Straż serdecznie dziękują za okazane wsparcie. W zeszłą niedzielę zebrali do puszek 4551 zł.
  13. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami oraz w niedziele do restauracji „Arka”.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i chorym uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.