Ogłoszenia Parafialne na XIX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 08.08.2021 r.

1. Zachęcamy do sierpniowej abstynencji od alkoholu. Ofiarujmy ją jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa i pomoc osobom uzależnionym w osiągnięciu trzeźwości.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dz. i M., Patronki Europy, we wtorek święto św. Wawrzyńca, Diak. i M., w środę wspomnienie św. Klary, Dz., w sobotę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, Pr. i M. i w niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
  3. Zapraszamy serdecznie na obchody odpustowe Wniebowzięcia NMP. Rozpoczniemy je już w piątek 13 sierpnia obchodami ku czci Matki Bożej Fatimskiej: o godz. 1830 - Msza św. z kazaniem, następnie różaniec i nabożeństwo z błogosławieństwem lourdzkim i procesją ze świecami do kapliczki Matki Bożej Fatimskiej nad stawkiem. Prosimy o przyniesienie świec.
  4. W sobotę Wigilia Wniebowzięcia NMP z procesją z Trumienką Zaśnięcia Matki Bożej po Gaju i czuwaniem. Rozpoczęcie o godz. 1800 Nieszporami do Matki Bożej, o godz. 1830 Msza św. z procesją i zakończenie czuwaniem w bazylice do godz. 2100. Na procesję zapraszamy Poczty Sztandarowe, Towarzystwo Św. Wojciecha, Straż Górecką, Marianki, Ministrantów i poszczególne stany z naszych wiosek, do niesienia Trumienki. Prosimy o pomoc Panów Sołtysów.
  5. W niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Suma Odpustowa na Placu Objawienia, z procesją Eucharystyczną po Gaju, o godz. 1000. Sumę odprawi i kazanie wygłosi ks. Bogusław Jaworowski MSF, Dyrektor Ekipy Rekolekcyjno-Misyjnej. Zapraszamy serdecznie na nią Poczty Sztandarowe, Towarzystwo św. Wojciecha, Straż Górecką, Panów do niesienia baldachimu, Orkiestrę, Marianki, Ministrantów i dzieci do sypania kwiatów. Na Mszy św. w Bazylice o godz. 1500 udzielenie sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy o umożliwienie osobom chorym i w podeszłym wieku uczestniczenia w tej Mszy św.
  6. W niedzielę 22 sierpnia przypada wspomnienie NMP Królowej. Pragniemy w tym dniu podziękować Panu Bogu i Matce Bożej Góreckiej za ochronę w czasie trwającej epidemii koronawirusa i zachowanie nas w zdrowiu i bezpieczeństwie oraz z wdzięcznością prosić o dalszą opiekę. Nasze dziękczynienie i prośby wyrazimy w poniedziałek 23 sierpnia w uroczystej procesji z obrazem Matki Bożej Góreckiej przez całą naszą Parafię od Rataj do Wiktorówka, zatrzymując się przy krzyżach i kapliczkach. Zapraszamy do udziału wszystkich naszych Parafian i tych, którzy chcą podziękować Matce Bożej za otrzymane łaski. Szczegóły podamy w ogłoszeniach w następną niedzielę.
  7. Od dzisiejszej do przyszłej niedzieli w Sanktuarium Góreckie Rekolekcje Maryjne.
  8. Poradnia Małżeńska dostępna dla osób, które wcześniej umówią się telefonicznie. Numer telefonu znajduje się na tablicy informacyjnej przed wejściem do Domu Pielgrzyma.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium.
  11. Na pomoc poszkodowanym w nawałnicach zebraliśmy 2577 zł. i 5 gr. Pieniądze zostały już przekazane dla „Caritas Polska”. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie za złożone ofiary. Bóg zapłać.
  12. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami oraz w niedziele do restauracji „Arka”.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i chorym uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.