Ogłoszenia Parafialne na XV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 11.07.2021 r.

1. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, B. i M., we wtorek wspomnienie św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w czwartek wspomnienie św. Bonawentury B. i DK. i w piątek wspomnienie NMP z Góry Karmel.
  2. Codziennie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz.1730 i różaniec o godz. 1800, zakończony śpiewem suplikacji i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W środę  Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
  3. W tygodniu dodatkowa Msz św. dla pielgrzymów o godz. 1100, odprawiana do końca sierpnia.
  4. We wtorek Nabożeństwo Fatimskie, na które serdecznie zapraszamy Parafian i Pielgrzymów. Rozpoczęcie Mszą św. z kazaniem o godz. 1830, następnie różaniec z rozważaniami, nabożeństwo z błogosławieństwem lourdzkim i procesja światła wokół Studzienki do kapliczki Matki Bożej Fatimskiej nad stawkiem. Prosimy o przyniesienie świec.
  5. W środę, po Mszy św. wieczornej, Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Wieczór Uwielbienia.
  6. W sobotę o godz. 1830 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Otwórzmy serca na działanie Ducha Świętego.
  7. W niedzielę 18 lipca odpust NMP z Góry Karmel. Suma odpustowa o godz. 1000. Po niej procesja Eucharystyczna wokół Studzienki. Zapraszamy Poczty sztandarowe, Towarzystwo Św. Wojciecha, Straż Górecką, Panów do niesienia baldachimu, Marianki, Ministrantów, dzieci do sypania kwiatów, Parafian i Pielgrzymów. W ten dzień można prosić o nałożenie szkaplerza.
  8. W poniedziałek 19 lipca wyruszy z naszego Sanktuarium „Grupa Złota”, Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, po Mszy św. o godz. 700. Mszę św. odprawi i pielgrzymów pożegna ks. Piotr Gałązka MSF, Asystent Prowincjalny. Pielgrzymi wejdą na Jasną Górę 31 lipca, zanosząc przed oblicze Czarnej Madonny nasze intencje i ofiary. Możemy je składać do skrzynki znajdującej się na lewym filarze, przy głównym wejściu do bazyliki. Bóg zapłać za wszelką pomoc.
  9. W niedzielę 25 lipca zapraszamy do Sanktuarium na uroczyste poświęcenie pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, Patrona kierowców. Odbędzie się ono po każdej Mszy św. Składane przy poświęceniu ofiary przeznaczone są na pomoc misjom.
  10. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy w Sanktuarium Góreckie Rekolekcje Maryjne. Terminy kolejnych rekolekcji, na które serdecznie zapraszamy, podane są na wyłożonych ulotkach w bazylice, na stronie internetowej góreckiego sanktuarium i na Góreckim Facebooku.
  11. Poradnia Małżeńska jest czynna tylko dla osób, które wcześniej umówią się telefonicznie. Numer telefonu znajduje się na tablicy informacyjnej przed wejściem do Domu Pielgrzyma.
  12. Referat powołań MSF zaprasza młodzież męską do udziału w tzw. wakacyjnych akcjach powołaniowych, aby zastanowić się nad swoją przyszłością, nad swoim powołaniem. Najbliższa jest rowerowa pielgrzymka z Warszawy na Jasną Górę w dniach 25-27 lipca. Szczegóły u ks. Łukasza Skołuda MSF i na stronie internetowej Misjonarzy Świętej Rodziny.
  13. Przypominamy, że została odwołana dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta. Zapraszamy i zachęcamy do osobistego, fizycznego uczestnictwa w Eucharystii. Tylko takie realne spotkanie z Chrystusem w sakramentach obdarowuje łaską Bożą.
  14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  15. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium.
  16. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami oraz w niedziele do restauracji „Arka”.
  17. Zapowiedzi przedślubne:

Grzegorz Kowalski, stanu wolnego, Parafia Św. Trójcy w Łobżenicy i

Zuzanna Piszczek, stanu wolnego, Parafia NMP Niepokalanie Poczętej w Górce Klasztornej.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między nimi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić swoich duszpasterzy.

1. Do wieczności odszedł ks. Marak Michalski MSF pracujący w Norwegii. Jego pogrzeb w Górce Klasztornej w czwartek 15 lipca o godz. 1200. Wieczny odpoczynek….

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i chorym uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.