Ogłoszenia Parafialne na XVII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku

24.07.2022 r.

1. Dziś po każdej Mszy św. modlitwy za kierowców i błogosławienie pojazdów. Jeden ksiądz poświęci pojazdy na parkingach i drugi ksiądz poświęci pojazdy wewnątrz murów Sanktuarium. Panowie Strażacy w bramie od strony cmentarza będą stali z pamiątkami i będą zbierać ofiary. Zbierane ofiary są przeznaczone na misje. Za ofiarność Bóg zapłać.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto św. Jakuba Apostoła, we wtorek wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny i w piątek wspomnienie św. Marty.
  3. W tygodniu, do końca sierpnia, Msza św., zwłaszcza dla pielgrzymów, o godz. 1100.
  4. Zapraszamy codziennie na adorację Najświętszego Sakramentu o godz.1730 i różaniec o godz. 1800, zakończony śpiewem Suplikacji i błogosławieństwem. W środę  Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w  piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
  5. Pielgrzymi zdążający pieszo na Jasną Górę wejdą w niedzielę 31 lipca przed oblicze Czarnej Madonny przedstawiając wszystkie prośby. Wspierajmy ich naszą modlitwą w te ostatnie dni pielgrzymki.
  6. Zachęcamy do podjęcia sierpniowej abstynencji od alkoholu i ofiarowania jej jako zadośćuczynienie za grzechy pijaństwa i pomoc osobom uzależnionym w osiągnięciu trzeźwości.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium, szczególnie na remont dachu nad starym klasztorem.
  9. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami oraz w niedziele do restauracji „Arka”.
  10. Zapowiedzi przedślubne. Pragną zawrzeć związek małżeński:

Tomasz Wiśniewski, st. wolnego, zam. Parafia NMP Niepokalanie Poczętej Górka Klasztorna i Paulina Dudek st. wolnego, zam. Parafia św. Mikołaja Dźwierszno Wielkie.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między nimi jest w sumieniu zobowiązany zgłosić to swoim duszpasterzom.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i chorym uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.