Ogłoszenia Parafialne na XXI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku  21.08.2022r. Bóg zapłać wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem i uczestnictwem przyczynili się do pięknego przeżycia odpustu Wniebowzięcia NMP. Niech Maryja otacza ich Swoją opieką. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie NMP Królowej, w środę święto św. Bartłomieja Ap., w piątek uroczystość NMP Częstochowskiej i w sobotę wspomnienie św. Moniki. W piątek, w Uroczystość NMP Częstochowskiej, na Mszach św. o godz. 700, 1100 i 1830 odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych. W tym tygodniu w piątek będzie czynna kancelaria parafialna. W sobotę, wyruszymy w procesji z obrazem Matki Bożej Góreckiej, aby podziękować za wszelką opiekę i otrzymane łaski oraz prosić o dalszą pomoc i ochronę. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 800. Przejdziemy przez nasze wioski zatrzymując się przy krzyżach i kapliczkach. Rozpoczniemy procesją przez Gaj do krzyża w Ratajach, następnie pójdziemy szosą do kapliczki w Wiktorówku koło p. Jaworskich. Tam pielgrzymka zatrzyma się na modlitwę i ruszy w kierunku Piesna, a obraz i ksiądz pojadą na bryczce do krzyża przy szkole w Wiktorówku. Po powrocie dołączymy do procesji do Piesna i dalej do Walentynowa. Następnie powrócimy szosą przez Wiktorówko do bazyliki. Zapraszamy naszych Parafian i wszystkich, którzy chcą uwielbić dobrego Boga przez Maryję. Prosimy o przerwanie na ten wyjątkowy czas łaski prac polowych, a tych, którzy nie mogą przejść całej trasy, prosimy o gromadzenie się przy krzyżach i kapliczkach w swoich miejscowościach. W przyszłą niedzielę Dożynki Gminne na stadionie w Łobżenicy. Msza św. o godz. 1200. Nasze parafialne dziękczynienie za plony będzie w niedzielę 4 września. Msza św. na Placu Objawienia o godz. 1000. W tygodniu, do końca sierpnia, dodatkowa Msza św. o godz. 1100. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Góreckiej i w piątek na Koronkę do Miłosierdzia Bożego za zamarłych na godz. 1800. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami oraz w niedziele do restauracji „Arka”.   Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, szczególnie chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.