Ogłoszenia Parafialne na XXIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 04.09.2022r.

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy nasze Parafialne Dożynki. Dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne    plony i prosimy, aby nikomu nie zabrakło chleba. Powierzamy rolników i ich rodziny opiece Matki Bożej Góreckiej. Msza św. „dożynkowa” na Placu Objawienia o godz. 1000.

1. W tym tygodniu obchodzimy: w czwartek uroczystość Narodzenia NMP, Matki Pięknej Miłości, Patronki Diecezji Bydgoskiej. U nas Msze św. o godz. 700, 1000 i 1830.
  2. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
  3. Od piątku do niedzieli w Sanktuarium rekolekcje dla narzeczonych oraz w sobotę Trzeźwościowy Dzień Skupienia.
  4. W sobotę o godz. 1000 spotkanie dla rodziców dzieci klas III z naszej Parafii, które mają przystąpić do pierwszej komunii świętej. Prośba o obecność wszystkich rodziców.
  5. W przyszłą niedzielę zapraszamy Parafian, Pielgrzymów i Gości na drugi Główny  Odpust w naszym Sanktuarium: Narodzenia Matki Bożej. Suma odpustowa na Placu Objawienia, którą odprawi ks. Kazimierz Świderski MSF, Rektor ze Złotowa, o godz. 1200, a po niej procesja z Najświętszym Sakramentem po Gaju. Zapraszamy całą asystę: poczty sztandarowe, Bractwo Św. Wojciecha, Straż Górecką, Panów niosących baldachim, orkiestrę, ministrantów, Marianki i dzieci sypiące kwiaty. Dlatego w niedzielę nie będzie nabożeństwa dla Róż Żywego Różańca. Na Mszach św. poświęcenie ziarna do siewu.
  6. Caritas włączyła się w pomoc chorej na SMA /rdzeniowy zanik mięśni/ Zosi Szcześniewskiej z Wałdowa. Potrzeba zebrać 10 milionów zł. na lek odbudowujący uszkodzony gen. Dlatego w przyszła niedzielę, w Odpust Narodzenia Matki Bożej, wolontariusze będą zbierać do puszek ofiary na Zosię, po każdej Mszy św. oraz sprzedawać różne wyroby, z których dochód przeznaczony jest na pomoc chorej na SMA. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.
  7. W przyszłą niedzielę rozpocznie się XI Tydzień Wychowania pod hasłem „Ja jestem drogą, prawdą i życiem” (J14,6).
  8. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2022. Prosimy, aby we wrześniu uczynili to nasi Parafianie, a od 1 października będziemy przyjmować intencje od Pielgrzymów.
  9. Osoby, które zapisały się na wycieczkę do Elbląga proszę, aby do środy 7 września, podały swoje daty urodzin, numery telefonu i wpłaciły po 150 zł. Daty urodzin potrzebne są do ubezpieczenia. Wyjazd z Górki w sobotę 17 września o godz. 530. W programie rejs po Kanale Elbląskim, obiad i zwiedzanie Starego Miasta. Mogą jeszcze do środy zgłosić się nowe, chętne osoby.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr, „Przewodnika Katolickiego”.
  11. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami oraz w niedziele do restauracji „Arka.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym  przez internet, szczególnie chorym, życzą miłej, dobrej niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.