Ogłoszenia Parafialne na XXIV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 12.09.2021 r.

1. Dzisiaj w naszym Sanktuarium przeżywamy odpust Narodzenia NMP zwanej Matką Bożą Siewną. Na Mszach św. święcimy ziarno do siewu.
  2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XI Tydzień Wychowania pod hasłem „W blasku ojcostwa św. Józefa”. Przypadają też kwartalne dni Modlitw za Dzieci, Młodzież i Wychowawców. Prośmy dla nich o potrzebne łaski za wstawiennictwem Maryi Góreckiej i św. Stanisława Kostki.
  3. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego sakramentu od godz. 1730 i wspólny różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
  4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, B i DK., we wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w środę wspomnienie Matki Bożej Bolesnej – Patronki Apostolstwa Dobrej Śmierci, w czwartek wspomnienie św. Korneliusza, Pap. i Cypriana, B. i M., w sobotę święto św. Stanisława Kostki, Zak., Patrona Polski i w niedzielę uroczystość Matki Bożej Saletyńskiej Pojednawczyni Grzeszników, Patronki Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny.
  5. W poniedziałek Dzień Fatimski. Zapraszamy Parafian i Pielgrzymów na Mszę św. z kazaniem o godz. 1830, następnie na różaniec, błogosławieństwo lourdzkie i procesję wokół Studzienki do kapliczki Matki Bożej Saletyńskiej, nad stawkiem. Prosimy o przyniesienie świec.
  6. We wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego Msze św. o godz. 700, 1000 i 1830.
  7. W środę po Mszy św. wieczornej Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wieczór uwielbienia – Adorację Najświętszego sakramentu.
  8. W sobotę Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała o godz. 1830. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  9. W przyszłą niedzielę uroczystość Matki Bożej Saletyńskiej, Patronki Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. W roku przeżywanej setnej rocznicy pracy misjonarzy w Polsce o godz. 1300 Prowincjał MSF Piotr Krupa odprawi uroczystą Mszę św. transmitowaną przez TV Polonia. Zapraszamy na nią Towarzystwo Świętego Wojciecha i Straż Górecką. Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 1200, a Msze św. o godz. 800, 1000 i 1500 będą sprawowane na Placu Objawienia.
  10. W przyszłą niedzielę również Odpust Matki Bożej Bolesnej. Suma o godz. 1000, z procesją wokół Studzienki. Zapraszamy asystę tj. poczty sztandarowe, Panów niosących baldachim, ministrantów, Marianki i dzieci sypiące kwiaty.
  11. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2022 we wrześniu od parafian i od 1 października od pielgrzymów.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Przewodnika Katolickiego".
  13. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium.
  14. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami. Do nabycia książka Ks. Prof. Mariana Machinka MSF pt. „Nowy tęczowy świat” o katolickim podejściu do LGBT. Zachęcamy do przeczytania.
  15. Restauracja „Arka” czynna jest ostatni raz w tym roku w dzisiejszą niedzielę. Zapraszamy.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i chorym, uczestniczącym przez internet, życzą miłej dobrej niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.