Ogłoszenia Parafialne na XXIV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 11.09.2022 r.

1. Dzisiaj w naszym Sanktuarium przeżywamy odpust Narodzenia NMP zwanej Matką Bożą Siewną. Na Mszach św. święcimy ziarno do siewu. Wolontariusze zbierają ofiary na chorą na SMA /rdzeniowy zanik mięśni/ Zosię. Bóg zapłać za wszelką pomoc.
  2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XII Tydzień Wychowania pod hasłem „Ja jestem drogą, prawdą i życiem”. Przypadają też kwartalne dni Modlitw za Dzieci, Młodzież i Wychowawców. Prośmy dla nich o potrzebne łaski za wstawiennictwem Maryi Góreckiej i św. Stanisława Kostki.
  3. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i wspólny różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
  4. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, B i DK., w środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w czwartek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej – Patronki Apostolstwa Dobrej Śmierci i w piątek wspomnienie św. Korneliusza, Pap. i Cypriana, B. i M.
  5. We wtorek Dzień Fatimski. Zapraszamy Parafian i Pielgrzymów na Mszę św. z kazaniem o godz. 1830, następnie na różaniec, błogosławieństwo lourdzkie i procesję wokół Studzienki do kapliczki Matki Bożej Fatimskiej, nad stawkiem. Prosimy o przyniesienie świec.
  6. W środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego Msze św. o godz. 700, 1000 i 1830. Po Mszy św. o godz. 1000 procesja na cmentarz i poświęcenie odnowionego krzyża.
  7. W środę po Mszy św. wieczornej Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wieczór uwielbienia – Adorację Najświętszego Sakramentu i w piątek na nocną Adorację.
  8. W czwartek o godz. 1915 w sali kominkowej spotkanie Towarzystwa Świętego Wojciecha.
  9. W sobotę Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała o godz. 1830.Serdecznie zapraszamy.
  10. W sobotę wyjazd do Elbląga z Górki Klasztornej o godz. 530. Proszę wszystkie osoby, które potwierdziły wyjazd, o obecność na parkingu przed wejściem do Sanktuarium o 515. Zabieramy odpowiednie turystyczne ubranie, picie, jedzenie i dobry humor. Powrót do Górki w godzinach wieczornych.
  11. W przyszłą niedzielę Odpust Matki Bożej Bolesnej. Suma o godz. 1000, z procesją wokół Studzienki. Zapraszamy asystę tj. Poczty Sztandarowe, Towarzystwo Św. Wojciecha, Straż Górecką, Panów niosących baldachim, ministrantów, Marianki i dzieci sypiące kwiaty.
  12. Misjonarze Świętej Rodziny ze Złotowa zapraszają od piątku 16 do niedzieli 18 września na XII edycję „Projektu Kostka”, do hali „Złotowianka” w Złotowie. W tym roku zagrają: Wyrwani z niewoli, Łzy, TAU, Niemagotu i Cukier. Wstęp darmowy. Więcej szczegółów na stronie www.projektkostka.pl oraz na Facebooku. 16 i 17 września organizujemy autobus na „Projekt Kostka” do Złotowa. Zapisy i informacje w szkole i na plebanii u ks. Macieja Bieguna w Łobżenicy i u ks. Adriana Piecucha MSF na „mesendżerze”.
  13. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2023 we wrześniu od parafian i od 1 października od pielgrzymów.
  14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Przewodnika Katolickiego".
  15. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium. W przyszłą niedzielę tzw. „taca inwestycyjna”, na remont dachu nad starym klasztorem.
  16. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami i ostatni raz w tym roku, do restauracji „Arka”.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i chorym, uczestniczącym przez internet, życzą miłej dobrej niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.