OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Ogłoszenia Parafialne na XXIX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 17.10.2021 r.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust rocznicy poświęcenia naszej Bazyliki, ustanowiony przez Biskupa Ordynariusza. Warunkami uzyskania odpustu zupełnego są: stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św., modlitwa dowolna na intencję Ojca Św. i wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz nawiedzenie świątyni i odmówienie modlitw Wierzę w Boga i Ojcze nasz. Odpust możemy ofiarować za siebie lub kogoś z naszych zmarłych. Zachęcamy do jego uzyskania.
 2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto św. Łukasza Ewangelisty, w środę wspomnienie Św. Jana Kantego Pr. i w piątek wspomnienie Św. Jana Pawła II, Pap. U nas, na Mszach św. o godz. 700 i 1830, wystawienie relikwii papieża do uczczenia.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe ku czci Matki Bożej codziennie na godz. 1800. Dzieci przychodzą w poniedziałki, wtorki i czwartki i otrzymują obrazki na pamiątkę uczestnictwa. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Wcześniej Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730. W środę Nowenna i w piątek modlitwy za zmarłych w czasie nabożeństwa różańcowego.
 4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny pod hasłem „Uczeń Chrystusa misjonarzem nadziei”. Przepraszamy za omyłkowe ogłoszenie w zeszłą niedzielę, że to dziś przypada Niedziela Misyjna.
 5. Przyjmujemy na wypominki za zmarłych, jednorazowe i roczne, w zakrystii lub kancelarii. Przy wypominkach rocznych prosimy o zaznaczenie godz. wyczytywania 1000 lub 1200.
 6. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2022 w zakrystii lub kancelarii.
 7. Dzisiaj po Mszach św. można, za dobrowolną ofiarę, nabyć cegiełkę w postaci „pluszaka” na remont kościoła pogrzebowego św. Szczepana w Łobżenicy. Korzystamy z kaplicy przedpogrzebowej będącej w tym kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 8. W Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada Msze św. będą odprawiane w bazylice o godz. 800, 1000 i 1200. Po Mszy św. o godz. 1200, jeżeli nie będzie ograniczeń związanych z epidemią COVID – 19, procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Po modlitwach  będzie można poświęcić nowe pomniki. Nie ma w tym dniu Mszy św.  o godz. 1500 i 1830.
 9. Przy cmentarzu będzie ustawiona przyczepa, na którą prosimy wrzucać tylko liście, bo będą później wywiezione na kompost. Uprzejma prośba by na przyczepę nie wrzucać zniczy i innych śmieci. Te prosimy wrzucać do kubłów. Za uszanowanie tej prośby dziękujemy.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Przewodnika Katolickiego”, a w zakrystii można nabyć Kalendarz Górecki, na nowy rok, w cenie 5 zł. i „Modlitewnik za wstawiennictwem bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego”, w twardej oprawie i z dużą czcionką, w cenie 10 zł. Przy gazetach wyłożone są modlitewniki „Miej w opiece naród cały – różaniec z bł. Kard. Stefanem Wyszyńskim” w cenie 4 zł.
 11. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim zakupić kawę i ciasto. Zachęcamy do nabycia książki Ks. Prof. Mariana Machinka MSF pt. „Nowy tęczowy świat”, o katolickim podejściu do LGBT.

            

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i szczególnie chorym, uczestniczącym przez internet, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.