Ogłoszenia Parafialne na XXIX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 6.10.2022 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust rocznicy poświęcenia naszej Bazyliki, ustanowiony przez Biskupa Ordynariusza. Warunkami uzyskania odpustu zupełnego są: stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św., modlitwa dowolna na intencję Ojca Św., wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz nawiedzenie świątyni i odmówienie modlitw Wierzę w Boga i Ojcze nasz. Odpust możemy ofiarować za siebie lub kogoś z naszych zmarłych.
  2. Dzisiaj również obchodzimy XXII Dzień papieski pod hasłem „Blask Prawdy”. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, które pomaga zdolnej, a ubogiej młodzieży.
  3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego B. i M., we wtorek święto św. Łukasza Ewangelisty, w czwartek wspomnienie Św. Jana Kantego Pr. i w sobotę wspomnienie Św. Jana Pawła II, Pap. U nas, na Mszach św. o godz. 700 i 1830, wystawienie relikwii papieża do uczczenia.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe ku czci Matki Bożej codziennie na godz. 1800. Dzieci przychodzą w poniedziałki, wtorki i czwartki i otrzymują obrazki na pamiątkę uczestnictwa. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Wcześniej Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730. W środę Nowenna i w piątek modlitwy za zmarłych w czasie nabożeństwa różańcowego.
  5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny pod hasłem „Będziecie Moimi świadkami”. Taca w przyszłą niedzielę na Papieskie Dzieła Misyjne.
  6. W tym tygodniu z powodu wyjazdu Księdza Proboszcza kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  7. Przyjmujemy na wypominki za zmarłych jednorazowe i roczne, w zakrystii lub kancelarii. Przy wypominkach rocznych prosimy o zaznaczenie godz. wyczytywania 1000 lub 1200.
  8. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2023 w zakrystii lub kancelarii.
  9. Organizowana jest w dniach 20 – 21 października tj. z czwartku na piątek Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. Z naszego dekanatu pojedzie autokar. Wyjazd w czwartek około godz. 700 i powrót następnego dnia około godz. 800. Koszt wyjazdu to 150 zł. Zapisy w zakrystii w dzisiejszą niedzielę. Pozostało kilka wolnych miejsc.
  10. Zapraszamy bardzo serdecznie na rekolekcje prowadzone przez Pana Rafała Porzezińskiego pod hasłem „Od kryzysu do świętości”, w dniach od piątku 21 do niedzieli 23 października. Pan Rafał gościł już w Górce, jest specjalistą od programu „12 kroków dla chrześcijan” i prowadzi program w telewizji pt. „Ocaleni”. Chętni mogą uczestniczyć z pobytem i noclegiem w domu rekolekcyjnym, albo tylko dochodzić na spotkania. Szczegóły na plakatach, na stronie internetowej i góreckim Facebooku. Zgłoszenia u ks. Tomasza Góreckiego MSF.
  11. W Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada Msze św. będą odprawiane w bazylice o godz. 800, 1000 i 1200. Po Mszy św. o godz. 1200, procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Po modlitwach  można poświęcić nowe pomniki. Nie ma w tym dniu Mszy św.  o godz. 1500 i 1830.
  12. 19 listopada odbędzie się w naszym Sanktuarium Konferencja Naukowa Apostolstwa Dobrej Śmierci pt. „Jest nadzieja bo jest Niepokalana”. Plan jest na plakatach, szczegółowe informacje i zgłoszenia w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Przewodnika Katolickiego” i „Głos z Górki Klasztornej”, a w zakrystii można nabyć Kalendarz Górecki, na nowy rok, w cenie 7 zł. i książkę ks. Bogdana Kulika MSF „60 sekund o wieczności” w cenie 20 zł.
  14. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim zakupić kawę i ciasto.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i szczególnie chorym, uczestniczącym przez internet, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.