Ogłoszenia Parafialne na XXV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku
Ur
oczystość Matki Boskiej Saletyńskiej
9.09.2021 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy odpust Matki Bożej Bolesnej – Patronki Apostolstwa Dobrej Śmierci - na sumie, o godz. 1000. Na pozostałych Mszach św. obchodzimy uroczystość Matki Bożej Saletyńskiej Pojednawczyni Grzeszników, Patronki Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. Niech Matka Boża uczy nas trwania przy krzyżu Jej Syna Jezusa Chrystusa. Dzisiejsza niedziela jest też Dniem Środków Społecznego Przekazu.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pr., Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, we wtorek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty i w czwartek wspomnienie św. O Pio z Pietrelciny, Pr.
  3. W czwartek na godz. 1730 zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na spotkanie z cyklu „Kredkami do nieba”. Spotkanie będzie trwało do 1825. Więcej informacji udziela ks. Adrian Piecuch MSF.
  4. W sobotę w naszym Sanktuarium Dzień Skupienia dla Nauczycieli. Msza św. z nauką o godz. 1000. Serdecznie zapraszamy do modlitwy i spotkania przed Matką Bożą Górecką. Szczegóły na plakacie.
  5. W sobotę wspólna zbiórka ministrantów, Marianek i kandydatów o godz. 1000.
  6. Również w sobotę o godz. 1300 spotkanie organizacyjne z ks. Adrianem Piecuchem MSF dla młodzieży z klas VII i VIII szkoły podstawowej i z I klasy szkoły średniej, przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
  7. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym wraz z opiekunem Michałem Góralskim MSF, działająca przy parafii Wniebowzięcia NMP w Złotowie, zaprasza osoby, które chcą pogłębić swoją wiarę na Seminarium Odnowy Wiary. Jest to forma rekolekcji ewangelizacyjnych. Rozpoczęcie we wtorek 28 września Mszą św. o godz. 1830 w parafii Misjonarzy Świętej Rodziny w Złotowie. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
  8. Zapraszamy bardzo serdecznie na XXIX Krajeński Festiwal Chórów, w niedzielę 3 października, do naszego Sanktuarium. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.00 i po niej występy poszczególnych chórów w bazylice.
  9. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i wspólny różaniec o godz. 1800, zakończony śpiewem Suplikacji. W  środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej, a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
  10. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2022 w zakrystii lub kancelarii do końca września od Parafian, a od października od pielgrzymów.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Przewodnika Katolickiego”.
  12. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami. Można zakupić książkę ks. Prof. Mariana Machinka MSF pt. „Nowy tęczowy świat” o katolickim podejściu do LGBT. Cena 35 zł.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i chorym, uczestniczącym przez internet, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.