Ogłoszenia Parafialne na XXVIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 09.10.2022 r.

1. W tym tygodniu obchodzimy: w czwartek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego Pr. i w sobotę wspomnienie św. Teresy od Jezusa, Dz. i DK.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe ku czci Matki Bożej codziennie na godz. 1800. Dzieci przychodzą w poniedziałki, wtorki i czwartki i otrzymują obrazki na pamiątkę uczestnictwa. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Wcześniej od 1730 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W środę Nowenna, a w piątek modlitwy za zmarłych w czasie nabożeństwa różańcowego.
  3. W środę, po Mszy św. wieczornej, Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Wieczór Uwielbienia.
  4. W czwartek zapraszamy Parafian i Pielgrzymów na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczęcie Mszą św. z kazaniem o godz. 1830, następnie różaniec, błogosławieństwo lourdzkie i procesja ze świecami do kapliczki Matki Bożej Fatimskiej nad stawkiem. Prośba o przyniesienie ze sobą świec.
  5. W czwartek o godz. 1730 spotkanie dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych „Kredkami do nieba”.
  6. W sobotę wspólna zbiórka ministrantów, Marianek i kandydatów o godz. 1000.
  7. W sobotę o godz. 1830 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Otwórzmy nasze serca na działanie Ducha Świętego.
  8. W przyszłą niedzielę obchodzimy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Po Mszy św. o godz. 1000 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. w rozmównicy.
  9. Przyjmujemy na wypominki za zmarłych jednorazowe i roczne, w zakrystii lub kancelarii. Przy wypominkach rocznych prosimy o zaznaczenie godziny wyczytywania 10.00 lub 12.00.
  10. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2023 w zakrystii lub kancelarii.
  11. Organizowana jest w dniach 20 – 21 października tj. z czwartku na piątek Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem „Od Matki Bożej Pięknej Miłości, do Matki Bożej Królowej Polski”. Z naszego dekanatu pojedzie autokar. Wyjazd około godz. 700 i powrót następnego dnia około godz. 800. W programie od godz. 1600 Droga Krzyżowa, Apel Jasnogórski, nocne czuwanie i Msza o godz. 2400. Koszt wyjazdu to 150 zł. Zapisy w zakrystii w dzisiejszą niedzielę. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  12. Zapraszamy bardzo serdecznie na rekolekcje prowadzone przez Pana Rafała Porzezińskiego pod hasłem „Od kryzysu do świętości”, w dniach od piątku 21 do niedzieli 23 października. Pan Rafał gościł już w Górce, jest specjalistą od programu „12 kroków dla chrześcijan” i prowadzi program w telewizji pt. „Ocaleni”. Chętni mogą uczestniczyć z pobytem i noclegiem w domu rekolekcyjnym, albo tylko dochodzić na spotkania. Szczegóły na plakatach, na stronie internetowej i góreckim Facebooku. Zgłoszenia u ks. Tomasza Góreckiego MSF.
  13. Parafia Wniebowzięcia NMP ze Złotowa planuje w przyszłym roku pielgrzymkę do Fatimy, Lourdes, La Salette w terminie koniec czerwca początek lipca. Pielgrzymka byłaby hybrydowa tj. wylot samolotem i powrót autokarem. Szczegółowy program na plakacie.
  14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Przewodnika Katolickiego” i „Głosu z Górki Klasztornej”. W zakrystii można kupić Kalendarz Górecki na rok 2023 w cenie 7 zł.
  15. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim zakupić kawę i ciasto.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i szczególnie chorym, uczestniczącym przez internet, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.